Zklamaný Ehlers o odchodu Laineho: Byl to můj nejlepší kamarád od prvního dne ve Winnipegu

Málokdo prožíval výměnu mezi Jets a Blue Jackets tolik jako Nikolaj Ehlers. Dánský útočník měl k Lainemu velmi blízko, rozuměli si na ledě, ale především v soukromém životě. Tři roky spolu bydleli, na každém výjezdu spolu byli na pokoji. Teď si bude muset hledat nového parťáka.

„Tohle je stinná stránka naší branže. Všichni moc dobře vědí, že je můj velký kamarád od doby, co sem přišel. Byli jsme spolu na pokoji už při prvním tripu, nic se doteď nezměnilo,“ říkal Ehlers smutně v neděli ráno na tiskové konferenci před zápasem.

„Od prvního dne jsme byli jako bráchové, bohužel se nejedná o nic veselého, ale jak jsem již řekl, tohle je součástí naší práce. Takhle to prostě chodí.“

Na otázku, zdali může poodkrýt nějaké zákulisní info od Patrika, proč si myslel, že mu změna prostředí prospěje, odpověděl stručně a jasně.

„Ne.“

Laine se před obědem naposledy podíval do šatny Jets, kde se s každým hráčem rozloučil. Asi není nutné zdůrazňovat, u koho zůstal nejdéle.

„S Patrikem jsme neustále vtipkovali, pořád se různě pošťuchovali, a to se nezměnilo ani při loučení. Hodně ho tu budu postrádat. Je můj nejlepší kamarád, jinak to snad ani nejde.“

Výměnu jsme shrnuli v detailní analýze ZDE. Jedním z hnacích motorů výměny byla jakási neochota Laineho při domlouvání dalšího kontraktu. Alespoň takové domněnky prosakovaly na veřejnost.

„Laine je svůj, to je ale každý. Hodně mu záleželo na týmovém úspěchu. Nesnášel porážky. Já sám jsem na sebe hodně naštvaný, když se mi nedaří. Ale Patrik? U něj je to v úplně jiném měřízku. Hodně se toho o něm napsalo, ale někdy je lepší nic nečíst. Hokej ve Winnipegu hodně prožíval.“

„Všem nám tady bude chybět, ale musíme se pokusit to nějak přejít a rychle se připravit na zápas.“ Winnipegu se to povedlo. Ottawu díky skvělé třetí třetině porazil 6:3, sám Ehlers vstřelil první gól svého týmu a na jeden ještě stihl přihrát.

„Na druhou stranu se velmi těším na Pierra. Všichni vědí, jak skvělý hráčem je. Je velký, dobrý bruslař, chytrý hráč, co dokáže připravovat spoustu šancí. Je skvělé, že ho máme v týmu.“

Dubois včera přiletěl soukromým letadlem do Winnipegu, kde ho čeká karanténa po dobu 14 dní. Během tréninkového kempu stačilo být v izolaci pouze sedm dní, o tuto výjimku tak požádal generální manažer Cheveldayoff takřka ihned. Nyní se čeká na její schválení, či zamítnutí.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.