Staal je šťastný: Konečne môžem Buffalo hodiť za hlavu

Na veteránovi je zreteľná úľava. Center Eric Staal sa sťahuje od smutných rekordérov tejto sezóny – Buffala Sabres. Na ročník 2020/21 chcú, pochopiteľne, zabudnúť všetci členovia ich mužstva. Staalovi to pôjde ľahšie a netají nadšenie.

Je šťastný, že môže byť späť v boji o play-off. Za Canadiens ešte nemohol nastúpiť, keďže absolvuje povinnú karanténu. Potom je pripravený pomôcť. Habs sú momentálne na štvrtom priečke kanadskej divízie, s 37 bodmi majú dvojbodový náskok na piatych Flames. Zároveň však majú päť stretnutí k dobru.

„Najlepšie na tom je, že sa už nemusím snažiť nič vysvetľovať,“ povedal pre The Athletic o odchode z prehrávajúceho Buffala. „Konečne to môžem hodiť za hlavu a sústrediť sa na to, čo môžem urobiť pre Montreal Canadiens. Veľmi sa teším z toho, že môžem byť súčasťou tohto tímu s výbornými a talentovanými hráčmi.“

36-ročného útočníka so skúsenosťami s výhrou Stanley Cupu získal slávny klub pri výmene za voľbu v treťom aj piatom kole draftu. Po dohode s protistranou si vzali len 50% z jeho platu, zo stropu teda Staalova čoskoro končiaca zmluva ukrajuje 1,65 mil. dolárov. V našej analýze sme trejd ohodnotili ako férový, keďže Canadiens aj Sabres získali, čo potrebovali.

Hoci Staal jasne povedal, že už nemusí nič vysvetľovať, predsa sa vyjadril k trápeniu, ktoré zažívajú Buffalo Sabres.

„Skrátka tam bolo veľmi veľa vecí, ktoré sa nevyvinuli tak, ako sme to chceli a očakávali,“ vyjadril sa. „Skutočnosť je taká, že sme začali v pohode. Počas prvých týždňov sme boli raz hore, raz dole, dolaďovali sme to, ale potom prišiel covid. Prehnalo sa to kabínou ako oheň, čo nebolo dobré. Chlapci sa s tým pasovali dva týždne, niektorí s veľkými ťažkosťami, Keď sme sa dali ako-tak dokopy, už sme nedokázali nájsť cestu, ako sa vrátiť späť.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.