Ristolainen o covide: Nevedel som, či sa ráno ešte zobudím

Rasmus Ristolainen, obranca Buffala Sabres, patrí medzi hráčov, čo sa museli popasovať s ochorením COVID-19. Zároveň je hokejistom, u ktorého mala choroba skutočne ťažký priebeh. Najťažší, o ktorom on sám vie. Obranca Buffala Sabres sa pomaly dáva dokopy.

O problémoch, príznakoch a následkoch sa rozhovoril pre fínsky Ilta-Sanomat.

„Mal som všetky symptómy, čo som mať mohol. Občas sa cítim fakt zle, ale snažím sa cez to dostať. Čo viem, nikto v lige nemal taký ťažký priebeh ako ja. Čo sa týka dýchania a kyslíka, bol som na tom veľmi zle, aj najmenšiu fyzickú aktivitu nasledovalo vyčerpanie. Po pár dňoch sa príznaky utlmili a myslel som si, že sa to prehuplo do lepšej fázy, ale čoskoro prišlo ešte viac bolesti v hrudníku a ďalších symptómov,“ povedal o svojom trápení.

„V tej dobe som bol v naozaj hroznom rozpoložení. Keď prišli bolesti potom, čo som sa vyšplhal po schodisku, mal som pocit, že sa mi rozpadne srdce. Párkrát som líhal spať s tým, že som si nebol istý, či sa ráno vôbec zobudím. Hlavne dúfam, že to pre mňa nebude koniec. Teraz trávim väčšinu času spánkom. Do postele idem o ôsmej večer. Po dvanástich hodinách spánku sa cítim, akoby som spal dokopy päť minút. Počas dňa si chodím trochu zatrénovať a vždy, keď sa odtiaľ vrátim, spím. Nie je to ideál, ale nič s tým teraz nenarobím.“

Ristolainen hral posledný zápas 31. januára proti New Jersey Devils. Bol to preňho dobrý deň, gólom a asistenciou však nedokázal doviesť „šable“ k vytúženému víťazstvu. Dokopy stihol odohrať desiatku duelov. Strelil dva góly a pridal štyri asistencie.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.