Sharks sa nachvíľu presťahujú do Arizony, v San Jose sú zakázané kontaktné športy

S COVID-19 prichádzajú opatrenia, ktoré sú v rámci Spojených štátov amerických a Kanady nastavené podľa štátov resp. provincií. Čo platí v Arizone, nemusí platiť v rôznych regiónoch Kalifornie. Preto sa Sharks budú musieť na istý čas presťahovať.

Santa Clara County, kde patrí aj San Jose, zakázala akékoľvek kontaktné športy do ôsmeho januára, pričom sa tento zákaz môže predĺžiť. Pre klub to znamená jediné – minimálne prípravu budú musieť odohrať mimo svoj domov.

S presnou informáciou prišla tlačová agentúra The Associated Press. Podľa ich zdroja budú Sharks nútení odštartovať kemp v slnečnej Arizone. Organizácia tento plán verejnosti zatiaľ oficiálne nepredstavila. Ako klub, ktorý nepostúpil do posledného play-off, otvoria kemp 31. decembra.

Sharks nateraz túto skutočnosť neokomentovali.

Sťahovanie bude môcť postihnúť aj kanadské kluby, a to na dlhšie než pár dní. Bill Daly a s ním celé vedenie NHL aktuálne rieši možnosť tzv. kanadskej divízie. Striktné pravidlá kanadských provincií im možno neumožnia hranie zápasov na ich území, zvlášť pri cestovaní z jedného pobrežia krajiny na druhé.

Ak by v Kanade nepochodili, kluby by sa museli presťahovať do USA, čím by pravdepodobne prišlo na program dňa aj reorganizovanie divízií.

Viac o pláne sezóny 2020/21 nájdete v tomto článku.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.