Je to definitívne: NHL sa začne 13. januára, poznáme ďalšie detaily

Po siahodlhých rokovaniach a neistote zasvietilo hokejovej komunite konečne jasné svetlo. NHL a hráčska organizácia NHLPA dosiahli dohodu o novej sezóne.

Termín štartu zostáva oproti najvážnejším predpovediam nezmenený – 13. januára. Základná časť bude obsahovať 56 stretnutí a kde to bude možné, tam sa bude hrať v domácich arénach klubov. Tréningové kempy budú otvorené tretieho januára – kluby, ktoré vlani nepostúpili do rozšíreného play-off, ich môžu zahájiť v predvečer Nového roka.

Základná časť by sa mala skončiť 8. mája. Za 116 dní tak tímy odohrajú 56 zápasov, čo je zhruba jeden zápas za dva dni. Ak pôjde všetko podľa plánu, víťaza Stanley Cupu spoznáme na začiatku júla. Je však vysoko pravdepodobné, že si strany nechali zadné vrátka, lebo v dnešnej dobe nemôžeme vopred určiť, či NHL nebude musieť byť na istý čas opäť prerušená.

Prípravné zápasy sa hrať nebudú. Kluby budú môcť mať na súpiske 23 hráčov a ďalších maximálne 6 náhradníkov. Tých plat však bude vypočítavaný podľa platu v AHL. 23 členov zostavy sa bude musieť zmestiť pod platový strop 81,5 mil. dolárov.

Podobne ako v minulom play-off, hráči sa budú môcť rozhodnúť nezúčastniť, ak budú odôvodnene cítiť, že sú oni alebo iní členovia ich rodiny v nebezpečí či rizikovej skupine. Takýmto hráčom nebude vyplácaná mzda. Ostatní hráči dostanú 72% z plného platu.

Kanadské tímy riešia svoje zápasy na provinciálnej báze, keďže každá provincia má svoje regionálne opatrenia. Divízie zatiaľ podľa Pierre LeBruna vyzerajú takto:

  • Calgary, Edmonton, Montreal, Ottawa, Toronto, Vancouver, Winnipeg
  • Boston, Buffalo, New Jersey, New York Islanders, New York Rangers, Philadelphia, Pittsburgh, Washington
  • Carolina, Chicago, Columbus, Dallas, Detroit, Florida, Nashville, Tampa Bay
  • Anaheim, Arizona, Colorado, Los Angeles, Minnesota, San Jose, St. Louis, Vegas

Môže sa ale stať, že sa celá sezóna bude musieť odohrať v Spojených štátoch. Vtedy by sa divízie opäť menili. Finálna štvorka play-off bude zložená zo štyroch víťazov divízií, čo by mohlo zaručovať miestenku jedného kanadského a troch amerických klubov.

2 thoughts on “Je to definitívne: NHL sa začne 13. januára, poznáme ďalšie detaily

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.