Rokovania medzi Kaprizovom a Minnesotou vychladli. Ruskú hviezdu lanária späť do KHL

Generálny manažér Minnesoty Wild, Bill Guerin, má čo sa týka offseason dlhý zoznam povinností. Tou azda najpodstatnejšou je predĺženie kontraktu s Kirillom Kaprizovom. Favorit na Calder Trophy zažil vynikajúcu sezónu a okamžite sa zaradil medzi najlepších hráčov Wild.

Je zrejmé, že v Minnesote dúfajú, že v ňom našli tzv. „franchise playera“, teda dlhoročného ťahúňa a ikonu klubu. To sa však nemusí podariť. Kaprizov nemá zmluvu potom, čo „spálil“ jej prvý rok (v sezóne 2019/20) a druhý rok už odohral premiérovo v zámorí.

Už dávnejšie sme písali o tom, že Wild ponúkli Kaprizovovi osemročný megakontrakt. Ich cieľ bol jasný, poistiť si ho na tak dlho, ako sa bude dať. K dohode s 24-ročným forvardom ale nateraz nedošlo. Trend je jasný, bridge kontrakty dnes u mladých letia viac. A Kaprizov si chce byť istý, že je v organizácii, ktorá bude vyhrávať.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Michael Russo informuje, že Kaprizov ide s požiadavkami do hĺbky. Chce od vedenia jasný plán, ako chcú zlepšiť pozíciu centra. Ľudia okolo neho majú za to, že bez vízie tento post nezlepšia a pre krídelníka by bola dlhodobá zmluva riskom.

Kevin Weekes z NHL Network pokračuje s informáciou, že je Kaprizov momentálne v Rusku a späť do KHL sa ho snaží zlanáriť CSKA Moskva, odkiaľ pred rokom odišiel do Ameriky. Jeho návrat do vlasti ešte nemusí nič znamenať, v skutočnosti sa tam vrátil, pretože bol na svadbe kamaráta.

Faktom ale zostáva, že obmedzený voľný hráč si praje byť súčasťou špičkového tímu, preto má jasné a komplikované požiadavky. Rokovania medzi ním a „divochmi“ sú nateraz chladné. Uvidíme, ako sa vyvinú, Kaprizov však bude pre Guerina ťažkým orieškom.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.