Wild ponúkli Kaprizovovi osemročný megakontrakt

Na jeho príchod za more čakali v Minnesote poriadne dlho. Tretí najproduktívnejší hráč KHL zo sezóny 2019/20 mal na pleciach ťažké jarmo očakávaní. A on ich do bodky naplnil, dokonca ešte preliezol.

Wild sa dostali do play-off, kde poriadne vytrápili Vegas Golden Knights. A jedným z hlavných strojcov úspešnej sezóny sa stal práve Kirill Kaprizov. 24-ročný Rus dokázal v 55 dueloch pozbierať 51 bodov za 27 gólov a 24 asistencií. Bol najlepším strelcom tímu a s náskokom 11 bodov vyhral bodovanie mužstva.

Kým Kaprizov vzhliada k Calder Trophy, v súboji o ktorú je preňho najväčším konkurentom Jason Robertson z Dallasu Stars, Wild už preňho upiekli nový kontrakt. Ako informuje Michael Russo z The Athletic, ruský mladík by mohol v klube ostať ďalších osem rokov a stať sa tak ikonou organizácie.

Manažment „divochov“ už Kaprizovovi ponúkol osemročný kontrakt. Presná hodnota ročného platu nie je známa, no pohybuje sa v okolí ôsmich miliónov dolárov.

Otázna je odpoveď ruského forvarda na ponuku. Kaprizovov štáb zatiaľ na predloženú zmluvu neodpovedal, môže na to mať viacero dôvodov. Buď by mohol chcieť viac peňazí, alebo kratší kontrakt, čo by mu v prípade nespokojnosti umožnilo odchod na trh s voľnými hráčmi, kým bude stále na vrchole kariéry.

Kaprizovov kontrakt v tomto znení by vyvolal hojné diskusie. Rus odohral v NHL stále len jediný rok, v play-off nedokázal byť tak produktívny ako v základnej časti (tri body v siedmich stretnutiach). Takýto dlhodobý kontrakt by bol v istom slova zmysle riskom.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.