Bojovník, mladší brat a výmena za Mrázka: Flyers, Devils a Red Wings podpisovali

Včerajší deň bol opäť jedným z tých bohatších na podpisy nových kontraktov. Tie podpísalo trio hráčov – dvaja mladíci z univerzity aj jeden 26-ročný útočník. O novinku sa postarali New Jersey Devils, Detroit Red Wings a Philadelphia Flyers.

Ako býva na blogu Oh my Hockey zvykom, predstavíme si tieto nové akvizície.


ALE EŠTE PREDTÝM SA ZASTAV
Už roky čítate blog Oh my Hockey úplne zadarmo. Aby to tak pokračovalo a mohli sme napredovať, prosíme, podporte nás dobrovoľnou čiastkou. Ďakujeme!


TYCE THOMPSON

O prvý podpis včerajška sa pričinili „diabli“ z New Jersey. Tí si na ďalšie dva roky zmluvne zaviazali Tyce Thompsona. S útočníkom sa dohodli na nováčikovskom kontrakte, ktorý začne platiť už v tejto sezóne a skončí po ročníku 2021/22.

Tyce v tejto sezóne pôsobil ako kapitán univerzity v Providence. Vlani tu zbieral vyše bodu na zápas, v tomto ročníku presne bod (25 bodov v 25 stretnutiach). Bol nominovaný na Hobey Baker Award. V roku 2019 ho Devils draftovali ako overagera v štvrtom kole z 96. miesta.

Hlavne ročník 2019/20, keď pozbieral 44 bodov v 34 dueloch, ukázal ľuďom v NHL, že jeho strop môže byť vyššie, než sa pôvodne zamýšľalo. Tyce je, mimochodom, mladším bratom Tage Thompsona, 23-ročného dvojmetrového útočníka Buffala Sabres.

SETH BARTON

Detroit Red Wings takisto siahli na vysoké školy. Odtiaľ si vzali 21-ročného obrancu, ktorým je Seth Barton z UMass-Lowell. Na rozdiel od vyššie spomínaného Thompsona sa jeho kontrakt začne až v sezóne 2021/22. Je, takisto, dvojročný.

Po poslednej sezóne medzi juniormi je Barton pripravený zabojovať v najbližšej sezóne o čo najlepšie miesto medzi profesionálmi. Na úrovni NHL sa jeho úplný strop odhaduje na miesto v druhom obrannom páre. Nie je však vylúčené, že sa v súťaži nikdy naplno neujme.

V 20 zápasoch sezóny 2020/21 zaznamenal 11 bodov.

Zaujímavosťou je, že draftový výber, pomocou ktorého Red Wings draftovali Bartona, získali pri trejde Petra Mrázka do Philadelphie Flyers. Práve obranca Barton môže z Detroitu spraviť jasného víťaza výmeny, keďže Mrázkova anabáza u Flyers nebola vôbec vydarená.

MAX WILLMAN

Na dva roky sa organizácii NHL upísal aj posledný menovaný, Max Willman. U 26-ročného útočníka však ide o štandardný kontrakt, hlavne vzhľadom na vek a to, že bol draftovaný už pred siedmimi rokmi. O to je jeho cesta zaujímavejšia.

Maxwella draftovali v roku 2014 z celkového 121. miesta Buffalo Sabres. Tí s ním nikdy nepodpísali profesionálny kontrakt, namiesto toho si rodák z Massachusetts dokončil univerzitu. V kariére pokračoval v AHL, kde ho mali na očiach Flyers, keďže hráva za ich farmárske mužstvo.

Willman dostal dvojročný dvojcestný kontrakt. Na úrovni NHL si zarobí 750 tisíc dolárov, na úrovni AHL 100 tisíc v prvom a 130 tisíc v druhom roku. Zmluva začína platiť od sezóny 2021/22, rozbehnutú sezónu teda dokončí v drese Lehigh Valley Phantoms, kde si v aktuálnej sezóne pripísal 8 (6+2) bodov v 12 dueloch. Po skončení kontraktu bude neobmedzeným voľným hráčom (UFA).

Pre Američana ide o sľubný ročník v rámci cesty do NHL, ktorá ešte bude dlhá. Prvý zmluva v lige vo veku 26 rokov svedčí o tom, že sa jedná o veľmi bojovného a tvrdo trénujúceho hráča.

One thought on “Bojovník, mladší brat a výmena za Mrázka: Flyers, Devils a Red Wings podpisovali

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.