Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

ANALÝZA: Nate Schmidta získali Canucks „za babku“

4 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

Nate Schmidt je hráčom Vancouveru Canucks! Tri roky patril medzi defenzívne opory Vegas Golden Knights, no jeho dni v organizácii sú zrátané. Prekvapenie? Ani zďaleka! Vegas vedia, čo robia. A o Vancouveri sa dá povedať to isté.

Dnes v noci bola oznámená výmena, vďaka ktorej získali Canucks Nate Schmidta za tretie kolo draftu 2022. Protihodnota je to hrozne malá, ale nie je to o tom, že by Jim Benning okradol Kellyho McCrimmona. Naopak, len si dvaja múdri muži dobre uvedomujú situáciu.

Už ste na našom webe mohli čítať, že sa Vegas museli a potrebovali vzdať jedného zo svojich najlepších bekov. Bol na to ideálnym kandidátom. Priviedli Alexa Pietrangela, ktorý ročne zo stropu zoberie 8,8 mil. dolárov, čím sa po Markovi Stoneovi stane druhým najlepšie plateným hráčom mužstva.

Schmidt sa teda stal obetným baránkom.

McCrimmonovi teraz bude mať kopa ľudí za zlé, že za Schmidta dostal len tretie kolo. Pravdaže, za bežných okolností by to bolo absolútne neakceptovateľné a neodpustiteľné. Bol by to čistý steal. Steal je to aj teraz, len s tým rozdielom, že vynútený a Golden Knights sa nedajú označiť za „porazených“.

Poďme pekne poporiadku. Ako ste si mohli prečítať vo včerajšom Sajmonovom blogu, McCrimmon bol donútený ísť do tejto výmeny, lebo nabitý tím Golden Knights skrátka vybočuje z platového stropu. Podpis na 8,8 milióna bez toho, aby niekto odišiel, bol neuskutočniteľný.

Kým niektorí fanúšikovia Vegas sú naštvaní, fanúšikovia iných tímov často vravia o tom, že by ostatní už „mohli prestať pomáhať Vegas“. Vnímajú túto výmenu ako veľkú výhru, hoci je len za tretie kolo, keďže zmiernením zaťaženia stropu sa do klubu dostal Pietrangelo, ktorý je lepším obrancom ako Schmidt. A teraz bude hrať so Shea Theodorem, jedným z najlepších obrancov súčasnosti.

Vzhľadom na okolnosti je trejd Schmidta za tretie kolo istým spôsobom výhrou aj pre Vegas. Inak by prišli sankcie, tresty atď. Pravidlá sa skrátka musia dodržiavať a niekto si to musel odniesť.

Jim Benning to dokonalo využil a ponúkol voľbu v treťom kole draftu. Vzhľadom na to, že na to McCrimmon pristúpil, sa dá čakať, že nikto nebol ochotný dať viac. Je to almužna a obrovská výhra pre Nucks, ale môže za to iba chytrosť Benninga. Vyžmýkal zo situácie to najviac, čo vedel. Lenže vytrhnúť tento trejd z kontextu by bolo absolútne nevhodné.

Keďže sa „kosatkám“ nepodarilo získať Olivera Ekmana-Larssona, výmenou získali Nate Schmidta výhodnejšie, ako by kedy získali OEL-a, čiže istým spôsobom môžu byť radi, že sa im obchod za švédskeho obrancu nevydaril. Kto vie, koľko by museli vysúkať zaňho.

V Schmidtovi nezískavajú len skvelého beka, ale i lídra a mentora pre skupinu mladých hráčov, ktorí v budúcich rokoch budú bojovať o popredné priečky NHL. „Nikdy som vo svojej kariére nepracoval s lepším človekom ako je Nate, ktorý je neuveriteľne populárny hráč v našej komunite, úžasný zástupca tímu, človek, čo sa angažuje v charite, obranca do prvého páru počas celých troch rokov v tíme,“ povedal o ňom Kelly McCrimmon.

Keby niekto kúpil Schmidta za viac, bol by hlupák. Ale opäť, treba chápať kontext. Preto môžu byť vo Vegas radi, že sa niekto „zmiloval“. Trebárs za Fleuryho by nedostali ani zďaleka toľko. Suma sumárum, Canucks síce sú víťazmi, ale s hviezdičkou. A pod hviezdičkou je fakt, že manažmentu Golden Knights touto „výhrou“ v podstate prejavili službu či milosrdenstvo.

Pietrangelo neprišiel „len“ za 8,8 milióna ročne. Prišiel za Nate Schmidta, ale je k nemu pribalené aj tretie kolo draftu. A to už nie je také zlé, či?

Pravda, vytrhnuté z kontextu, poviete si. Ale to isté robia tí, čo chápu tento trejd ako „čistú krádež“ a majú McCrimmona za hlupáka…

VÍŤAZ TREJDU -> VANCOUVER CANUCKS


Vegas Golden Knights sú aktuálne zhruba o jeden milión nad platovým stropom. Vancouver Canucks pod ním majú priestor takmer dva milióny.

3 thoughts on “ANALÝZA: Nate Schmidta získali Canucks „za babku“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.