Zostane Hall v Buffale? Záujem vraj majú obe strany

Keď Buffalo Sabres podpísali v lete Taylora Halla na jeden rok, vyvolalo to viac otáznikov, než odpovedí. Útočník zarobí osem miliónov, ale čo bude ďalej? Keďže hrá za Sabres, odkiaľ sa veľa hviezd najradšej sťahuje, oči verejnosti hľadia skôr na trh s voľnými hráčmi.

Ale ako je na tom Taylor Hall?

Ako informuje Pierre LeBrun z TSN v poslednom vydaní relácie Insider Trading, zatiaľ to nevyzerá, žeby mala niektorá zo strán záujem o výmenu počas trade deadline. Ak by sa tak stalo, kanadský forvard by ročník ukončil ako hráč „šablí“.

LeBrun dopĺňa, že obidve strany sú otvorené rokovaniam o predĺžení zmluvy. Nie je teda ani zďaleka isté, že by mal bývalý víťaz Hart Trophy mesto po skončení sezóny opustiť.

29-ročný rodák z Calgary začal ročník deviatimi bodmi v trinástich zápasoch. Viac ich majú len Victor Olofsson a Jack Eichel. Tretí je aj v dĺžke času na ľade medzi útočníkmi, priemerne trávi v hre 20:47 min. Jeho +/- je -10 a napriek vysokej streleckej aktivite (33 striel) má na konte jediný presný zásah.

Hall už, pochopiteľne, nebude chcieť podpisovať na rok. Osem miliónov je síce slušná čiastka, ale veteráni preferujú istoty. Hall si vyšší záujem na trhu s voľnými hráčmi zahatal najmä angažmánom v Arizone, keďže mu ani zmena prostredia nepomohla zvýšiť produktivitu. Celkovo si v ročníku 2019/20 pripísal 52 (16+36) bodov v 65 dueloch.

Jeho výkony sú preto v tejto sezóne ostro sledované. Žiaľ, ani spolupráca s Jackom Eichelom mu zatiaľ nepriniesla viac ako spomínaný jeden gól. Ak bude pokračovať v nastolenom tempe, sotva dosiahne na 40-bodovú hranicu. A to niekdajšej draftovej jednotke zvýšenie platu na dlhodobom kontrakte pravdepodobne neprinesie.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.