Zostane či odíde? Canadiens sa budú rozhodovať, čo s Bergevinom

Na pozícii generálneho manažéra Montrealu Canadiens pôsobí už dlhých deväť rokov. Už teraz je šiestym najdlhšie slúžiacim generálnym manažérom najslávnejšieho hokejového klubu. A zostane ešte minimálne rok.

Reč je o Marcovi Bergevinovi, jednom z hlavných mužov organizácie Canadiens. Hoci má 55-ročný funkcionár kontrakt ešte na rok, majiteľ klubu, Geoff Molson, sa riadi heslom „čo môžeš urobiť dnes, nenechávaj na zajtra“. S Bergevinom začal diskutovať o tom, ako by mohla vyzerať budúcnosť klubu a za akých podmienok by v ňom mohol zostať súčasný manažér.

„Marc Bergevin a Geoff Molson sa už rozprávali o budúcnosti. Preberali, ako sa cíti generálny manažér, aké má zo všetkého pocity majiteľ, či je medzi nimi záujem o predĺženie zmluvy a za akých podmienok by sa naozaj mohlo uskutočniť,“ povedal insider Elliotte Friedman. „Uvidíme, k čomu to povedie, ale ale myslím si, že už začali pracovať na jeho budúcnosti v klube.“

Do roly generálneho manažéra Montrealu sa Marc Bergevin dostal 2. mája 2012. Predtým pôsobil od roku 2005 v štruktúrach Chicaga Blackhawks ako skaut, asistent trénera či asistent generálneho manažéra. Jeho rola v organizácii Canadiens je vážna. Riadi aj farmársky klub Laval Rocket a ďalšie privilégiá mu plynú z funkcie výkonného viceprezidenta.

Jeho angažmán v Quebecu mal svetlé aj tmavšie stránky. Do play-off sa za jeho vlády dostal tím päťkrát, v tomto ročníku by mal pridať šiestu účasť. Najväčším tímovým úspechom bol pre jeho tím postup do finále konferencie v roku 2014.

Nevedno, či sa Canadiens odvážia predĺžiť Bergevinov kontrakt skôr, ako to bude nutné. Podpísal ho v roku 2015. Na ďalšie rozhodnutie majú stále dosť času, môžu počkať, ako sa vyvinie ďalšia sezóna.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.