Zomrel otec Wayna Gretzkyho: „Bol dôvodom, prečo som sa zamiloval do hokeja.“

Wayne Gretzky dnes zdieľal so svetom ťažkú novinu. Jeho otec Walter zomrel po boji s Parkinsonovou chorobou vo veku 82 rokov. Na sociálnej sieti Twitter preňho Wayne zdieľal takýto list:

„S hlbokým zármutkom zdieľame s Janet správu o smrti môjho otca. V posledných rokoch odvážne bojoval s Parkinsonom a inými zdravotnými problémami, ale nikdy nedovolil, aby ho položili na lopatky.

Pre moju sestru a troch bratov bol otec naším tímovým kapitánom. Viedol, chránil a staral sa o našu rodinu každý deň, na každom kroku našej cesty.

Pre mňa bol on dôvodom, prečo som sa zamiloval do hokeja. Inšpiroval ma v úsilí byť najlepším, a to nie len v hokeji, ale i v živote.

Veľmi nám bude chýbať, ale vieme, že je tam hore s našou mamkou, a to do našej rodiny prináša pokoj.

On bol tým pravým „the Great One“ a najviac hrdým Kanaďanom, akého som poznal.

Ľúbime ťa, oci.“

Posolstvo Gretzkyho staršieho siaha ďaleko za kariéru jeho syna. Sám bol vášnivým hokejistom. Kedysi koučoval, o hokeji napísal dve knihy. Takisto podporoval mnohé charity, a to cez turnaje, ktoré založil. Je držiteľom Rádu Kanady, hodnosti, ktorá je udeľovaná ľuďom, ktorí sa postarali o zveľadenie krajiny či života v nej.

Gretzkyho otec bol čistokrvný Slovan. Walter vo svojej autobiografii spomínal, že prvý jazyk, ktorým rozprával, bol ukrajinský. Jeho otec Anton pochádzal z cárskeho Ruska, podľa Gretzkyho bol Bielorus. Keďže bol podporovateľom cára, musel po Veľkej októbrovej socialistickej revolúcii utiecť z vlasti. V Kanade si za manželku vzal imigrantku z mestečka Podhajce (kedysi Poľsko, dnes Ukrajina).

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.