Zomrel mladý brankár Columbusu Matiss Kivlenieks

Verejnosť sa dnes dozvedela šokujúcu a tragickú správu z Lotyšska. Ako informuje tamojšia hokejová federácia, brankár Matiss Kivlenieks zomrel vo veku 24 rokov. Príčina smrti nebola zverejnená.

Rodák z Rigy nebol nikdy draftovaný, no napriek tomu to dotiahol do NHL. „Kivi“ bol práve na rozhraní prvej kompletnej sezóny v NHL, keďže doteraz sa k tomu cez duo Merzlikins-Korpisalo nedostal. V profilige stihol odchytať osem zápasov, dva v poslednom ročníku.

„Jeho bojovný duch, pracovná morálka a oddanosť hokeju z neho urobila naozajstný športový idol. Jeho odchod je veľkou stratou nielen pre lotyšský hokej, ale pre celý národ,“ píše v oficiálnom vyhlásení lotyšský hokejový zväz. Za reprezentáciu chytal na poslednom svetovom šampionáte.

Podľa oficiálnych správ z Columbusu za úmrtie Kivlenieksa môže zranenie hlavy zapríčinené pádom, neoficiálne informácie vravia o spojitosti s pyrotechnikou v rámci osláv Dňa nezávislosti. Ak budeme mať ďalšie detaily, budeme o nich informovať.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.