Zomrel Miroslav Fryčer. Za snom zahrať si v NHL musel utiecť z Československa

27. apríl 2021 sa navždy zapíše čiernym písmom do histórie českého hokeja. Dnes nás vo veku 61 rokov opustil legendárny Miroslav Fryčer, dvojnásobný medailista z majstrovstiev sveta, víťaz federálnej ligy i jeden z prvých Čechov v NHL.

Smutnú správu na Twitteri oznámil klub Aqotec Orli Znojmo. Práve tam zanechal Fryčer naposledy svoju stopu. Trénoval ich ešte v sezóne 2019/20.

Do profesionálneho hokejového sveta vstúpil opavský rodák v drese Vítkovíc. Tam hrával v juniorke a neskôr aj vo federálnej súťaži. Tú v roku 1981 vyhral, bol najproduktívnejším hráčom v tíme, no lákalo ho zámorie a ešte v tom istom roku napriek silnej nevôli režimu emigroval.

Anabázu v NHL začal v drese Québec Nordiques, kde sa stretol s bratmi Šťastnými. Najviac zápasov odohral za Toronto Maple Leafs, na sklonku zámorskej kariéry hájil farby Detroitu Red Wings a Edmontonu Oilers. Bol prvým českým hokejistom v zápase hviezd (1985).

V NHL dokopy odohral 415 duelov, pripísal si v nich 330 bodov za 147 gólov a 183 asistencií. Stanley Cup nikdy nezískal, najďalej sa pozrel do druhého kola play-off. Kariéru ukončil sezónami v Nemecku a Taliansku, kde neskôr aj trénoval.

Príbeh Miroslava Fryčera si môžete prečítať tu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.