Zmena prostredia mu priniesla prelomový rok. Barabanov podpísal nový kontrakt v San Jose

Keď prichádzal z Toronta Maple Leafs, neznamenal pre San Jose veľký risk. Sharks zaňho obetovali iba Anttiho Suomelu, o pár mesiacov staršieho Fína, ktorý síce mal z ľadov NHL bohatšie skúsenosti, avšak „žraloci“ vyhodnotili, že im chýbať nebude.

Barabanov sa mohol a nemusel uchytiť. Podobne o ňom uvažovali Maple Leafs, keď ho ako voľného hráča privádzali pred aktuálnou sezónou z SKA Petrohrad. Dali mu ročný kontrakt na 925 tisíc dolárov a nebyť osudovej výmeny, Barabanov by sa zrejme po skončení ročníka porúčal späť do Ruska.

Lenže po trejde začal u Sharks hrať ako vymenený. V trinástich zápasoch v drese Toronta si pripísal jediný bod za asistenciu. Útočný potenciál ukázal v dvoch zápasoch na farme, v ktorých získal päť bodov. Ale to pravé galapredstavenie prišlo až po príchode do Kalifornie.

Sharks mu dali veľa priestoru, veď v priemere tu hrá zhruba 18 minút na zápas, čo je o približne deväť a pol minúty viac, než bol jeho čas v Toronte. On sa odvďačil siedmimi bodmi v ôsmich dueloch. Vsietil tri góly a štyrikrát prihrával na presné zásahy spoluhráčom.

V San Jose toho predviedol dosť na to, aby si vybojoval pokračovanie v súťaži. Vedenie klubu odmenilo petrohradského rodáka novým ročným kontraktom v hodnote jeden milión ročne. Novinku ako prvý zverejnil hráčov agent Dan Milstein na Twitteri. Sumu doplnil insider Elliotte Friedman.

Po dlhej kariére v KHL dostáva 26-ročný krídelník šancu usadiť sa. Mohol si zvoliť inú cestu a risknúť to na trhu s voľnými hráčmi, kde by čakal na potenciálne ponuky od všetkých 32 klubov. Vedel však, že „žraloci“ momentálne najviac ocenia jeho kvality. Tunajšie prostredie mu očividne sadlo.

Antti Suomela, ktorého v onom trejde získali Toronto Maple Leafs, sa napriek 51 kariérnym štartom pred výmenou zatiaľ v novom klube nedokázal presadiť do prvého tímu. Líder kanadskej divízie si ho udržiava na farme. V piatich dueloch zaknihoval fínsky center dve asistencie.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.