Zlomená noha, koniec sezóny: Ekblad je preč, Panthers budú hľadať náhradu

Už po prehratí videa zo včerajšieho zápasu bolo zjavné, že to nebude rýchle hojenie. Ortieľ je ale veľmi krutý. Aaron Ekblad, kľúčový muž úspechu Floridy Panthers, zmešká zvyšok sezóny. Musí ísť na operáciu so zlomenou ľavou nohou. Rekonvalescencia bola vymeraná na dvanásť týždňov.

Po nepríjemných záberoch boli otrasení aj jeho spoluhráči. Tí napokon zvládli doviesť dobre rozohraný duel do víťazného konca, „hviezdy“ z Texasu zdolali na ich ľade 4:1. Ďalší zápas, tentoraz bez špičkového obrancu, odohrajú doma proti Detroitu.

Zranenie Aarona Ekblada, ktorý prežíval životnú sezónu, zamiešalo kartami. Ako píše Elliotte Friedman, manažment Cats aj bez toho hľadal, koho by mohol priniesť ako posilu do obranných radov. Panthers dokonca posunuli Antona Strålmana na taxi squad potom, čo si ho nikto nevzal z waiver listiny.

Zdalo sa, že chcú doplniť vrchnú šesticu a vrhnúť sa do play-off, kam by sa pri momentálnom vývoji mali dostať. Otázkou teraz zostáva, kto bude schopný ako-tak nahradiť Ekblada. Ten má pre hru Floridy neoceniteľnú hodnotu. Iste, plnú náhradu zaňho pravdepodobne nenájdu.

Dôvod je úplne jednoduchý – Ekblad je alfou a omegou obrany „panterov“. V každom jednom z 34 zápasov pred zranením odohral minimálne 21 minút. S jedenástimi gólmi bol ešte včera na delenej prvej priečke medzi obrancami. Dnešným presným zásahom do siete Toronta ho na druhú pozíciu posunul Darnell Nurse.

Bývalá jednotka draftu sa vypracovala na jasného kandidáta na Norris Trophy. Tú už, žiaľ, v ročníku 2020/21 nezíska.

Kto by mohol napokon prísť do Sunrise? Keďže je vec stále veľmi čerstvá, o konkrétnych menách môžeme len špekulovať. Zároveň sa dá dedukovať, že sa Panthers budú musieť porozhliadnuť po známejšom mene, než pôvodne zamýšľali. Z obrancov na trhu sa často spomínal Mattias Ekholm, ktorý z predávaných bekov asi najlepšie spĺňa požadované parametre. V minulosti bol s organizáciou Panthers spájaný aj Vince Dunn.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.