Získali ho „zadarmo“, teraz ho ponúkajú. Nate Schmidt by sa mohol sťahovať z Vancouveru

Jeho prestup z Vegas do Vancouveru narobil poriadny rozruch. Tri roky patril medzi defenzívne opory Vegas Golden Knights, no jeho dni v organizácii boli zrátané potom, čo museli pred začiatkom sezóny 2020/21 vyriešiť akútne problémy s platovým stropom.

Preto ho Nucks získali veľmi lacno. Celý proces sme zhrnuli v našej analýze, kde sme písali: Jim Benning dokonalo využil problémy Vegas s platovým stropom a ponúkol voľbu v treťom kole draftu. Vzhľadom na to, že na to McCrimmon pristúpil, sa dá dedukovať, že nikto nebol ochotný dať viac. Je to almužna a obrovská výhra pre Nucks, ale môže za to iba chytrosť Benninga. Vyžmýkal zo situácie to najviac, čo vedel. Lenže vytrhnúť tento trejd z kontextu by bolo absolútne nevhodné.

Hoci Kellyho McCrimmona za výmenu obrancu za biedne tretie kolo kritizovali, pozadie naznačovalo, že sa nedalo urobiť ináč. Schmidt sa mal zaradiť medzi defenzívne piliere „kosatiek“. Klub dúfal v úspešnú sezónu, avšak zostalo pri rečiach.

Rovnako to bolo so Schmidtom. Do Vancouveru nezapasoval, v 54 dueloch zaknihoval len 15 bodov za 5 gólov a 10 asistencií. Pre porovnanie, v ročníku 2019/20 sa predstavil v 59 zápasoch za Vegas, pričom pozbieral 31 (7+24) bodov. Jeho maximom je 36 bodov zo sezóny 2017/18.

29-ročný americký zadák má zmluvu ešte na ďalšie štyri sezóny s priemerným platom 5,95 mil. dolárov. Vancouver šiel do obchodu s Vegas s vidinou vynikajúceho obrancu poisteného na dlhý čas, lenže veci sa vyvinuli inak. Na západnom pobreží Kanady sa vraj chystá búrka.

Zasiahnuť by mala defenzívu. Ako píše Patrick Johnston z The Province, v tíme Canucks nebude veľa nevymeniteľných hráčov a v súvislosti s trejdmi môžeme hovoriť aj o mene Nate Schmidt. Jeho výmena by pre vedenie dávala zmysel najmä preto, lebo by sa pod stropom uvoľnila kopa miesta.

Prežívame však éru stabilného stropu. Nezvyšuje sa, čo zasiahne ako prestupové machinácie, tak trh s voľnými hráčmi. Vziať Schmidta by bolo pri jeho výkonoch ešte väčším riskom ako za obvyklých okolností. Ak by sa nejaký klub napokon odhodlal, určite zaňho Canucks nedostanú nič veľkolepé.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.