Žiadosť zamietnutá, Drury odkazuje Pittsburghu: New York neopustím

Včera sme vám priniesli článok o tom, že Pittsburgh Penguins začali robiť pohovory ohľadne pozície generálneho manažéra. Tú nedávno prenechal ďalším skúsený Jim Rutherford, ktorý s klubom vyhral dva Stanley Cupy.

Dočasným manažérom je Patrik Allvin a hoci má istú šancu na zotrvanie vo funkcii aj na dlhšiu dobu, Pens si chcú vyberať.

Ako písal insider Frank Seravalli z TSN, New York Rangers a Boston Bruins vyhoveli žiadosti rivala a povolili mu interview s Chrisom Drurym (asistent generálneho manažéra Rangers) aj Johnom Fergusonom ml. (riaditeľom hráčskych záležitostí Bruins). Penguins nezostávajú iba vo Východnej konferencii. Zo západu to skúšajú s Chrisom MacFarlandom, ktorý je asistentom GM v Colorade Avalanche.

Penguins lovia veľké ryby, avšak od jednej už dostali odmietavú odpoveď. Bob McKenzie informuje, že Chris Drury neprijíma možnosť uchádzať sa o pozíciu generálneho manažéra Pittsburghu Penguins. Odkázal im, že momentálne neplánuje opustiť ako mesto New York, tak organizáciu Rangers.

44-ročný Američan bol považovaný za jedného z hlavných kandidátov. Od sezóny 2016/17 pracuje ako asistent generálneho manažéra v klube New York Rangers. Od ročníka 2017/18 dostal rolu generálneho manažéra Hartford Wolf Pack (AHL).

V hre stále zostávajú ďalšie zaujímavé mená. Okrem spomínaných Allvina, Fergusona a MacFarlanda aj skúsený Michael Futa, ktorý bol až do sezóny 2019/20 členom vedenia LA Kings. Pohovoru by sa mal zúčastniť aj bývalý brankár Kevin Weekes, známy hokejový analytik.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.