Zemetrasenie v Montreale. Vlaňajší finalista vyhodil generálneho manažéra

Marc Bergevin už nie je generálnym manažérom Montrealu Canadiens.

Tradičný klub prepustil po zlom štarte do sezóny generálneho manažéra Marca Bergevina. Klub vyhral len šesť z 23 duelov prebiehajúceho ročníka.

V organizácii už okrem neho nebudú pôsobiť ani asistent generálneho manažéra Trevor Timmins a viceprezident pre komunikáciu Paul Wilson. Habs započali proces hľadania novej tváre na Bergevinovo opustené miesto.

„V mene svojom a celej organizácie by som sa chcel poďakovať Marcovi Bergevinovi, Trevorovi Timminsovi a Paulovi Wilsonovi za ich vášeň a angažovanosť, s akou sa v posledných rokoch venovali nášmu klubu,“ vyhlásil majiteľ a prezident klubu Geoff Molson.

„Ich neúnavná práca umožnila našim fanúšikom zažiť mnoho nezabudnuteľných okamihov, vrátane minuloročného play-off, ktoré vyvrcholilo účasťou vo finále Stanleyho pohára. Prajeme im veľa úspechov, ktoré si zaslúžia v pokračovaní svojej kariéry. Myslím si však, že nastal čas na zmenu vo vedení, ktorá prinesie novú víziu a mala by umožniť našim fanúšikom fandiť majstrovskému tímu.“

Bergevin bol na poste generálneho manažéra Canadiens od druhého mája 2012, teda deväť a pol roka. Za jeho šéfovania postúpili Canadiens do play-off celkom šesťkrát. Dva razy vypadli v prvom kole, dva razy v druhom, raz vo finále konferencie.

Jeho najväčším úspechom bolo vlaňajšie finále bojov o Stanley Cup, kde Canadiens ako posledný postupujúci tím z kanadskej divízie vyzvali Tampu Bay Lightning. Titul nezískali.

Bergevin bol v poslednom roku kontraktu, ktorý podpísal v roku 2015.

Canadiens do štruktúr klubu najali bývalého generálneho manažéra New Yorku Rangers, Jeffa Gortona. Skúsený funkcionár bude zastávať rolu viceprezidenta pre hokejové operácie.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.