Ne. sep 20th, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Železný muž Cogliano odohral 1000. zápas. Stále má iba 32 rokov

2 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

Útočník Dallasu Stars, Andrew Cogliano, sa dnes v noci stal 348. hráčom v histórii NHL, ktorý prekročil métu tisícich odohraných zápasov. Spomedzi stále aktívnych hráčov má za sebou tento míľnik – už aj s Coglianom – iba tridsať. Jeho veľký moment si Stars uctia predzápasovým ceremoniálom pred duelom proti Chicagu Blackhawks v nedeľu v noci.

„Andrewova príprava, disciplína a prístup k hokeju každý jeden deň ho urobili jedného z najviac rešpektovaných spoluhráčov v súťaži,“ povedal na margo tohto dňa Jim Nill, generálny manažér Dallasu. „To, že dosiahol tisícku, nie je iba dôkazom jeho odhodlania, ale tiež hovorí o jeho odolnosti a tvrdosti. Organizácia Stars chce poďakovať Andrewovi, jeho manželke Allie a dcére Lottie.“

Cogliano hrá aktuálne svoju trinástu sezónu v profilige. 88 zápasov odohral za Dallas, 584 v Anaheime a 328 v Edmontone. V 1000 stretnutiach zaknihoval 396 (164+232) bodov. V každej z posledných siedmich sezón skončil s kladným hodnotením +/- a má na to nakročené aj v tej súčasnej.

Cogliano je v hokejových kruhoch známy ako „železný muž“. Počas celej svojej kariéry vynechal iba dva zápasy, keď bol v roku 2018 suspendovaný. Nebyť toho, jeho séria, ktorá sa skončila na čísle 830 odohraných stretnutí za sebou a je siedmou najdlhšou v histórii ligy, by pravdepodobne trvala dodnes.

Ďalších 27 bodov pridal v 77 zápasoch play-off. Je jedným z troch hráčov, ktorí strelili gól v každom z posledných siedmich vyraďovacích bojov.

Prvé stretnutie odohral Cogliano v drese Edmontonu Oilers 4. októbra 2007. „To je niečo, čo si budete navždy pamätať,“ cituje ho NHLPA. „Je to neuveriteľný moment, byť v lige a hrať proti hráčom, ktorých si sledoval len v televízii. Myslím si, že to je udalosť, ktorú keď zažívate, neviete ju naplno oceniť, pretože ste v strede diania. Ale hrať v NHL, to je česť.“

Po dvanásť a pol roku sa – na pomery súťaže rýchlo – dostal už na štvorciferné číslo. Písali sme o suspendácii, ktorá ho pripravila o možnosť pokračovať vo svojom neuveriteľnom výkone. Na druhej strane aj tá bola na niečo dobrá. Pre dva vynechané duely v januári 2018 mohol zápas č.1000 odohrať v Toronte. V meste, kde sa narodil.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.