Zdeno Chára vypadol zo zostavy Islanders, má covid

Zdeno Chára sa stal siedmym hráčom New Yorku Islanders na covid protokole. V utorok to oznámil generálny manažér Islanders Lou Lamoriello.

Lamoriello uviedol, že v pondelok rokoval s NHL o možných zmenách v programe Islanders a dodal, že momentálne sa tím pripravuje na stredajší zápas proti New York Rangers.

„Momentálne nemám vedomosti o žiadnom preložení zápasov. Pripravujeme sa na zápas, pokiaľ sa nedozvieme niečo iné,“ povedal Lamoriello s tým, že nevie, či existuje presné číslo nakazených, podľa ktorého sa rozhoduje o prekladaní stretnutí.

Covid trápi Ostrovanov vo veľkej miere. Na zozname nehrajúcich sú aj útočníci Josh Bailey, Anders Lee, Kieffer Bellows a Ross Johnston, a obrancovia Adam Pelech a Andy Greene.

Práve pre nákazu v tíme sa doň dostal Richard Pánik.

Súťaž minulý týždeň odložila tri zápasy Ottawy Senators po tom, čo sa na covid protokole ocitlo desať hráčov. Boli to prvé odložené zápasy NHL z dôvodu nákazy v tejto sezóne.

Klub zasiahla i ďalšia strata – útočník Brock Nelson vynechá dva až štyri týždne pre zranenie v dolnej časti tela.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.