Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Zdeno Chára sa nebráni nijakej možnosti. Bude jeho kariéra pokračovať mimo Bostonu?

2 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

Stále nepodpísaným neobmedzeným voľným hráčom je Zdeno Chára. Slovenský rodák a najstarší hráč NHL už týždeň čaká na nový domov. Médiám sa nevyjadruje, jedine cez svojho agenta, ktorý však tiež neuvádza nič konkrétne.

Don Sweeney, generálny manažér Bostonu Bruins, mal s dlhoročným kapitánom hlboké rozhovory, ale zatiaľ nevedno, k čomu viedli. Jedno je isté. Niekoľko organizácií sa zaujíma o to, čo by stál príchod budúceho člena siene slávy.

Najviac svetla do prípadu priniesol insider TSN, Pierre LeBrun. Ten sa bavil s Chárovým agentom, Mattom Keatorom. Z debaty vyvodil, že sa najvyšší hráč histórie NHL nebráni ukončiť kariéru mimo Bostonu. S vedením „medveďov“ už dvakrát podpísal jednoročný kontrakt. V oboch prípadoch to ale bolo v marci, teda dávno pred otvorením trhu s voľnými hráčmi.

Aj LeBrun verí tomu, že sú Bruins stále hlavnými favoritmi. To ale neznamená, že ponuky neprichádzajú aj z iných klubov. Ako je nastavený Chára? Nevedno. Veľký profesionál si svoje súkromie pozorne stráži.

Je jasné, že ukončiť kariéru v Bostone by bolo krásne. Zdá sa ale, že najhlavnejšie pre Cháru je pokračovať. Keby mu to neumožnili Bruins, šiel by inam. Uvidíme, ako sa jeho dlhoročný zamestnávateľ rozhodne. Pravdou je, že ich obrana už utrpela stratou Toreyho Kruga. Pod stropom majú priestor na úrovni desiatich miliónov dolárov.

1 thought on “Zdeno Chára sa nebráni nijakej možnosti. Bude jeho kariéra pokračovať mimo Bostonu?

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.