Zdeno Chára podpísal zmluvu s Washingtonom Capitals!

Rok 2020 si jeden z najväčších šokov nechal na svoj záver. Ako píše Ken Campbell, insider z The Hockey News, Zdeno Chára podpísal nový kontrakt s Washingtonom Capitals!

Správu najprv pridal s odvolaním na svoje zdroje, neskôr pridal druhú, ktorou ju potvrdil.

Najstarší a najvyšší hráč NHL bude v novom drese pôsobiť po dlhých štrnástich rokoch v Bostone Bruins. Tam bol po celý ten čas kapitánom a je legendou, ktorá klub doviedla v roku 2011 k Stanley Cupu. Okrem Bruins predtým pôsobil aj v dresoch Senators a Islanders. V 68 zápasoch minulej sezóny zaknihoval 14 (5+9) bodov.

Mal ponuky od mnohých tímov, bolo to preňho ťažké rozhodnutie. S Capitals sa dohodol na ročnom kontrakte so zárobkom 795 tisíc dolárov.

Za Caps mal v budúcej sezóne chytať iný veterán na sklonku kariéry, Henrik Lundqvist. Ten však pre problémy so srdcom vynechá celý ročník 2020/21.

Chára na Instagrame potvrdil, že opúšťa Boston. V dlhom odkaze napísal okrem iného aj toto:

„Moja rodina a ja sme mali veľké šťastie, že sme mohli posledných 14 rokov nazývať mesto Boston svojím domovom. Boston Bruins ma informovali, že sa plánujú pohnúť vpred s mladšími talentovanými hráčmi a toto rozhodnutie rešpektujem. Nanešťastie môj čas vo funkcii kapitána Bostonu sa skončil.

Chcem sa v prvom rade poďakovať vášnivým a lojálnym fanúšikom Bostonu, ktorí s nami boli pri úspechoch a pádoch v posledných štrnástich rokoch. Som hrdý na to, že sme vám mohli priniesť Stanley Cup a oslavovať ho s vami – v Bostone i všade vo svete. Na tieto momenty nikdy nezabudnem. Vždy ste ma brali ako svojho a za to vám budem vždy vďačný. Ďakujem!“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.