Zdeno Chára odohrá 1600. zápas v NHL. Ako trinásty v histórii

Žiaden rodák spod Tatier nikdy nedosiahol tak úctyhodné číslo. Ani len sa k nemu nepriblížil. Až na Zdena Cháru. „Mašina“, ako ho zvyknú nazývať v Amerike. Slovenský obor by mal dnes odohrať 1600. zápas kariéry, čo je číslo, na ktoré sa dostali len tí najdlhšie hrajúci hráči histórie.

Patrick Marleau, Gordie Howe, Mark Messier, Jaromír Jágr, Ron Francis, Joe Thornton, Mark Recchi, Chris Chelios, Dave Andreychuk, Scott Stevens, Larry Murphy, Ray Bourque. K tejto dvanástke by už dnes v noci malo pribudnúť meno Zdeno Chára.

44-ročný Trenčan nastúpi, symbolicky, proti klubu, v ktorého drese odohral prvý duel v najlepšej hokejovej lige sveta. Capitals sa predstavia na ľade Islanders. Za newyorskú organizáciu debutoval 19. novembra 1997. Odvtedy si pripísal viacero míľnikov či rekordov – napríklad ten, že je najstarším obrancom, čo skóroval vo finále Stanley Cupu.

„Vždy som bol veľmi disciplinovaný a odhodlaný, mal som vôľu trénovať, mať správnu životosprávu a hľadieť na svoj cieľ,“ opisuje Chára podľa AP faktory, ktoré ho doviedli k 1600. duelu v lige. „Aby sa človek dostal k takýmto métam, musí vytrvať roky, musí obetovať veľa času bez rodiny. Cestu za týmito míľnikmi som si vždy užíval.“

Na Cháru spomínajú jeho tréneri a spoluhráči ako na človeka, čo má drinu v krvi. Vždy makal navyše, trávil hodiny v posilňovni. „Robili sme si z neho srandu, že kým sa aspoň nedotkne každej cvičebnej pomôcky v telocvični, neodíde odtiaľ,“ s úsmevom spomína Patrice Bergeron.

Po ročníku 2019/20 sa špekulovalo, či neprišiel koniec Chárovej kariéry. On opakoval, že chce hrať, no nebolo jasné, aké plány s ním majú Bruins. Slovák sa napokon rozhodol podpísať vo Washingtone, kde mu vedeli sľúbiť väčšiu rolu. Podľa zámorských insiderov mal legendárny zadák ponuky od vyše dvadsiatich klubov súťaže.

Bývalého kapitána Bostonu Bruins osobné úspechy tešia, ale pred zápasom číslo 1600 dodáva: „Tím je vždy na prvom mieste. Snažím sa dopomôcť k tímovému úspechu a dávam všetko, čo je v mojich silách.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.