Zázrak! Lundqvist si možná v této sezóně ještě zachytá

Co se zdálo být absolutně nereálné, se možná stane. Henrik Lundqvist se dostává z komplikovaného zákroku mnohem rychleji, než se čekalo a tento týden se možná dozví, že může za Washington v této sezóně nastoupit.

Osudný týden, osudná slova doktorů. Ti aktuálně zkoumají situaci švédského gólmana, na podzim podstoupil operaci srdce a všichni tvrdili s jistotou, že letos si už nezachytá. Může být ale jinak. Lundqvist se již v únoru vrátil na led, a přestože šlo jen o jednoduché a nenáročné tréninky, srdce je zvládalo bez potíží.

Operace trvala dlouhých pět hodin, proběhla ale úspěšně. Díky skvělé práci doktorů je král Henrik velmi blízko návratu. „V tomto týdnu by se od doktorů měl dozvědět, zda je jeho srdce připraveno na vystavení se zápasovému tempu. Toto prohlášení ovlivní jeho blízkou i dlouhodobou budoucnost,“ řekl reportér z TSN Frank Seravalli. Podle něj Washington nevylučuje, že by si Lundqvist v této sezóně ještě mohl zachytat.

To by ovlivnilo pozici i českého gólmana Vítka Vaněčka. Ovšem kdo bude chytat poslední zápasy sezóny, se teprve rozhodne.

Lundqvist mohl onu operaci odmítnout. Zdravý rozum ale zvítězil nad láskou k hokeji. „Testy přinesly horší výsledky, než jsme všichni očekávali. Hned na to jsem souhlasil s operací a za pár dní ležel na sále v nemocnici v Clevelandu,“ řekl švédský brankář v rozhovoru s Kevinem Weekesem.

„Ležel jsem tam a říkal si v duchu. Opravdu se tohle děje? Opravdu mě tenhle stroj bude držet naživu, zatímco ostatní mi rozříznou hrudník? Bylo pro mě složité všechno tohle zpracovat, nechat všechno na doktorech. Ale věřil jsem jim.“

Lundqvist po 15 letech opustil New York a podepsal s Washingtonem roční smlouvu za 1,5 miliónu. Jestli v této sezóně ještě stihne odchytat nějaký zápas, se rozhodne v následujících dnech.

2 thoughts on “Zázrak! Lundqvist si možná v této sezóně ještě zachytá

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.