Zase posadil Laineho: Tortorella chce možno odísť, špekuluje sa

O tom, že vzťah Patrika Laineho a Johna Tortorellu nebude práve vrúcny, sa hovorilo okamžite po trejde na trase Columbus-Winnipeg. Zozačiatku sa zdalo, že Laine bude v drese Blue Jackets žiariť, no jeho sebavedomie je momentálne, ako on sám hovorí, skoro nulové.

Obľúbenou metódou búrliváka na lavičke tímu, Johna Tortorellu, je nechať hráča sedieť, resp. mu dať minimálny ice-time. Pociťoval to Pierre-Luc Dubois, pociťuje to Patrik Laine.

Dnes v noci mu „Torts“ v tretej tretine dal pocítiť svoju taktiku a nechal ho odohrať len niečo cez dve minúty. Laine pritom skóroval a asistoval. „Myslel som si, že som hral dobre, ale asi som si myslel zle,“ povedal po zápase viditeľne skleslý útočník.

Ešte v tretej tretine viedli Blue Jackets 4:1. Panthers duel otočili na svoju stranu a vyhrali 4:5. Pre klub z Ohia to znamená ôsmu porážku z posledných desiatich stretnutí. Pod Tortorellom sa zjavne hojdá stolička, hoci mu len nedávno vyjadril generálny manažér Jarmo Kekäläinen plnú dôveru.

Ako píše Sportsnet, kým pri prvom posadení Laine s koučom súhlasil a veci si vyjasnili, teraz vyjadril nevôľu voči jeho rozhodnutiu.

Už pred časom sa hovorilo, či nechce z Columbusu odísť sám Tortorella. Teraz sa o tieto reči postaralo veľké meno novinárskeho sveta, Pierre LeBrun. Vo vysielaní televízie TSN povedal: „Začínam uvažovať, či nechce byť John Tortorella vyhodený, verte či nie. Viem, je to trochu šialené, ale už v tomto roku urobil toľko zvláštnych rozhodnutí, že vás to núti zamyslieť sa.“

A Tortorellova odpoveď na otázku, prečo sa tak rozhodol? „Proste to tak vyšlo.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.