Základná časť nič neznamená, kajá sa McDavid. Neplánuje opustiť Oilers

Posmešne mu hovoria „Connor McRegularSeason“. Pýtajú sa ho, na čo mu sú famózne čísla zo základnej časti, keď v play-off pre Edmonton Oilers nevybojuje ani jedinú výhru. Vyraďovacie boje mali pre druhý postupujúci tím z Kanady veľmi trpkú príchuť.

Connor McDavid si v štyroch dueloch pripísal štyri body. Vlani ich mal v rovnakom počte zápasov deväť. Jets trafili svojou taktikou klinec po hlavičke – odstavili McDavida, odstavili Oilers. Navyše im výborne zachytal už preverený Connor Hellebuyck.

A fanúšikovia sa po ďalšej frustrácii 24-ročného útočníka pýtajú, dokedy bude zvládať situáciu v Edmontone. Klub včera dokonca opustil aj Wayne Gretzky, ktorý mal pozíciu vo vedení organizácie. Jeho ďalšie kroky povedú do televízie TNT, kde bude pôsobiť ako hlavný analytik.

Lenže McDavid nepripúšťa odchod. Hoci si je vedomý ponižujúceho neúspechu.

„Základná časť nič neznamená,“ povedal pre The Athletic o rýchlom konci sezóny. „Sme tímom, ktorý od seba očakáva oveľa viac. Chceme sa posúvať dopredu, chceme rásť, no nepodarilo sa nám to v play-off. Sme znechutení. (…) Trejd však momentálne nie je na programe dňa. Máme tu skvelé jadro, chceme to prekonať spolu.“

Ako naznačujú pokročilé štatistiky, kľúčovým mužom série bol Connor Hellebuyck, keďže v štatistike očakávaných gólov boli Oilers lepším tímom, v prvom a treťom stretnutí dokonca veľmi výrazne. Napokon však skórovali len osemkrát, čo na postup nestačilo.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.