Zadina sa vrátil a bodoval, Red Wings aj tak prehrali

Český forvard Filip Zadina sa dnes v noci vrátil do zostavy Detroitu Red Wings. Po dvoch týždňoch, ktoré musel stráviť v izolácii pre zápis na Covid protokole, režíroval jediný presný zásah mužstva v dueli.

Aj tak to na silnú Tampu Bay nestačilo. Detroit opäť raz patrí medzi najslabšie celky v súťaži. Toto bola ich ôsma prehra za sebou, počas tejto série si „červené krídla“ do tabuľky zapísali iba dva body. Celkovo majú po dvanástich zápasoch šesť bodov, horšie sú na tom iba Ottawa Senators.

Nočný duel sa skončil prehrou 1:3. Vasilevského v bráne Bolts, ktorí do zápasu nastúpili v reverse retro dresoch, prekonal len Vladislav Namestnikov. Otvárací gól zápasu vsietil po teči Zadinovej strely.

Dôležitý útočník pôvodom z Pardubíc sa vrátil po siedmich zápasoch, v ktorých sa Red Wings museli zaobísť bez neho. „Na ľade som sa cítil okej,“ povedal po prvom tréningu po návrate. „Mal som príznaky dva či tri dni, necítil som sa veľmi dobre, ale teraz som späť a teším sa na ďalšie zápasy.“

Zadina nebol prvý ani posledný nakazený hráč v lige. Súťaž už musela presunúť niekoľko zápasov, keďže zopár klubov trpí viacerými absenciami, pre ktoré museli na istý čas prerušiť tréningový aj zápasový proces. Detroit takúto krízu zatiaľ nepocítil.

Filip sa v tejto sezóne zatiaľ gólovo nepresadil, zbiera iba prihrávky. V piatich zápasoch bol pri troch góloch tímu, dokopy ich pritom v zápasoch, ktorých hral, Red Wings strelili desať.

Lightning potvrdili domácu dominanciu, na ľade v Tampe ešte v tejto sezóne neprehrali.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.