Zach Werenski zostáva v Columbuse, podpísal šesťročný megakontrakt

Tretí najlepšie platený obranca ligy. Tým je v momentálnych vyhliadkach na štart sezóny 2022/23 Zach Werenski. Defenzívny pilier tímu Columbus Blue Jackets sa rozhodol – na rozdiel od jeho bývalého kolegu Setha Jonesa – zostať v Ohiu.

Včera podpísal Werenski možno najvyšší kontrakt svojej kariéry. Columbusu sa upísal na šesť rokov, no keďže mu ešte jedna sezóna zostáva z práve prebiehajúcej zmluvy na 5 miliónov, dohoda začne platiť až od sezóny 2022/23.

24-ročný Američan si vyjednal ročný zárobok 9 583 333 dolárov, dokopy teda za dobu trvania kontraktu zarobí 57,5 mil. dolárov. Zmluva je v porovnaní s jeho bývalým kolegom Sethom Jonesom kratšia, ale v priemere dostane viac o 83 333 dolárov ročne.

Štruktúra zmluvy je nasledovná: V prvých štyroch sezónach dostane vždy dvojmiliónový podpisový bonus. Ten sa v posledných dvoch rokoch zdvihne na 6 250 000 dolárov. Zarábať bude v rámci základného platu (teda bez započítania bonusov) každým rokom inak: V sezóne 2022/23 8 miliónov, o rok 10 miliónov, potom 9,5 mil., neskôr 7,5 mil., a v posledných dvoch rokoch len jeden milión dolárov.

Po skončení zmluvy bude neobmedzene voľným hráčom.

Viac ako Werenski budú – ak niekto nepodpíše vyššiu zmluvu – od sezóny 2022/23 len Erik Karlsson a Drew Doughty.

Urastený zadák sa v poslednom ročníku predstavil v 35 stretnutiach, v ktorých získal 20 (7+13) bodov. Mal vážne zdravotné problémy, ktoré zahaľujú nový kontrakt dávkou pochybností. Napriek tomu však ide o výborného hráča najmä v prechodovej fáze a ofenzívnej časti hry.

FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.