Zach Hyman vraj odmietol ponuku Toronta, možno si vyskúša trh

V minulej sezóne sa stal asistentom kapitána Toronta Maple Leafs. V základnej časti predviedol čo do bodovej stránky zlepšenie, v 43 dueloch pozbieral 33 bodov. Pre tím bol a stále je dôležitý, hoci sa mu v play-off v produktivite prestalo dariť.

Reč je o Zachovi Hymanovi, ktorý v NHL nikdy nenastupoval v inom ako torontskom drese. Čoskoro 29-ročný kanadský krídelník sa posunul do vyššej úlohy, v mužstve sa stal veteránom a lídrom. Maple Leafs by si radi jeho prítomnosť užívali aj v budúcich rokoch.

Avšak súčasne sa špekuluje, že Zach Hyman pôjde otestovať trh s voľnými hráčmi. Na verejnosť prenikli informácie, ktorých vierohodnosť je otázna. Vravia o tom, že Hyman údajne odmietol ponuku novej zmluvy. Tá mala byť dlhodobá s platom okolo piatich miliónov ročne.

Hráčov agent však informáciu označil za „nepresnú“ – nevieme teda, či bola ponuka iná, alebo Hyman neodmietol.

Pravdou však je, že to v momentálnej situácii vyzerá na Hymanov odchod z organizácie. Ak sa zameriava na dobrý plat a lepší kontrakt, ten dostane inde ako v najväčšom meste Kanady. Inde by mu mohli ponúknuť aj šesť miliónov ročne, čo by Kyle Dubas pri súčasnej platovej situácii klubu len ťažko vyrovnával.

Budúcnosť Zacha Hymana, ktorému sa končí štvorročný kontrakt s platom 2,25 mil. dolárov ročne, je zatiaľ otázna a bude predmetom viacerých špekulácií.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.