Z Komety k zmluve v Arizone! Karel Vejmelka si vychytal ročný kontrakt v NHL

Arizona Coyotes dnes v noci podpísali zmluvu s českým gólmanom Karlom Vejmelkom. V nasledujúcej sezóne mal podľa dostupných informácií pôsobiť v drese Komety Brno, kde chytáva už niekoľko sezón. Podpis kontraktu v NHL pravdepodobne zmení jeho budúcnosť, ako presne, nevedno.

Ročná zmluva je jeho prvou v najlepšej hokejovej súťaži sveta. Ako voľný hráč sa dohodol na plate 750 tisíc v NHL, 80 tisíc v nižších súťažiach. Za podpis dostane bonus 82 500 dolárov, na výkonnostných bonusoch si môže privyrobiť ďalších 92 500 dolárov.

24-ročný Vejmelka, dvojnásobný šampión českej extraligy, v ročníku 2020/21 odchytal 35 stretnutí. Pre svoj tím vybojoval 14 výhier. Za svoj chrbát priemerne púšťal 2,79 gólu na zápas pri 91,1-percentnej úspešnosti zákrokov. V play-off pridal ďalších osem štartov.

Spomedzi brankárov Arizony nemajú zmluvu na ďalšiu sezónu Antti Raanta ani Adin Hill. Preto sa otvoril priestor podpísať niekoho z trhu. Yotes si pravdepodobne vyberú jedného z dvojice, mal by to byť obmedzený voľný hráč Hill, aby robil dvojku Darcymu Kuemperovi. Vejmelka – v prípade, že odíde do zámoria – bude pravdepodobne bojovať o post dvojky v AHL s Davidom Tendeckom.

Brankársky post je však naďalej otáznikom. Ak by si Seattle Kraken na drafte vybrali Adina Hilla, zamotalo by to celú situáciu.

Vejmelku draftoval Nashville v roku 2015 zo 145. miesta.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.