Yzerman chce, aby NHL odložila draft 2021

Výber nováčikov možno bude po roku opäť v niečom špeciálny. Ten predtým sa konal bez fyzickej účasti mladíkov a v posunutom termíne. No a nový termín by mohol dostať aj tohtoročný. Niektorí generálni manažéri po tom priam túžia.

Aktuálne sú nastolené tri varianty. Podľa prvého by sa draft mal odohrať vo vopred stanovenom termíne, teda 23. – 24. júla 2021. Druhá možnosť je, že sa presunie na prelom rokov 2021 a 2022. Veľa fanúšikov si našiel najmä tretí variant, ktorý hovorí o tom, aby bol draft 2021 presunutý na termín draftu 2022, teda až o celý jeden rok.

Hlavný dôvod dohadov je zrejmý. Pandémia zasiahla celý hokejový svet. To šťastie hrať celú sezónu malo len nízke percento prospektov. Niektoré talenty musia hrať skrátenú sezónu, iné ročník zatiaľ neodštartovali vôbec.

Na strane tých, čo chcú draft presunúť, stojí veľa generálnych manažérov. Pridáva sa k nim aj Steve Yzerman, čo potvrdil pre Detroit Free Press: „Budem dúfať, že to posunú. Tým nám dajú možnosť sledovať talenty a talentom šancu hrať a ukázať sa v čo najlepšom svetle pred draftom.“

Opačného názoru sú skauti blogu Oh my Hockey. Podľa Samuela Tirpáka a Jakuba Hromadu ide skôr o lenivosť skautov a generálnych manažérov prispôsobiť sa novej situácii. Viac nájdete v diskusii nového dielu podcastu Young Guns.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.