Yandlea vraj chceli vymeniť. Obranca s tým nesúhlasil

Keith Yandle si v posledných dňoch berie pozornosť hokejového sveta. Včera sme o ňom písali ako o Iron manovi, ktorý pôvodne ani nemal nastúpiť na úvodný duel sezóny, no napokon ho odohral, natiahol najdlhšiu aktívnu sériu za sebou hraných zápasov a k tomu strelil aj gól.

Celé tieto machinácie okolo posadení veterána na tribúnu však údajne neboli previazané len s hernou stránkou. Generálny manažér Bill Zito chcel podľa niektorých informácií prinútiť Yandlea odísť z Floridy. O veci informuje Nick Kypreos.

Keith Yandle už pekných pár rokov poberá 6,35 mil. dolárov ročne. Jeho zmluva obsahuje aj klauzulu o nevymeniteľnosti, ktorá manažmentu „panterov“ zväzuje ruky. Na stole bol jeho trejd, záujemcami boli New York Islanders a Boston Bruins. 34-ročný obranca povedal nie.

Podľa Kypreosa Yandlea doslova odkopli, jeho výmenu brali ako hotovú vec. Podotkol, že zainteresovaní majitelia nemali radosť z toho, ako s veteránom zaobchádzali. Preto napokon hral, dostal priestor na 16 minút a 15 sekúnd a na presilovkách.

Bude zaujímavé sledovať, akým spôsobom sa vyvinie táto situácia. Podľa Kypreosa by si v prípade trejdu museli Cats ponechať isté percentá z jeho platu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.