Wilsonova pokuta má dohru, Rangers žiadajú odvolanie Parrosa z vedenia disciplinárky

Hoci pre útočníka Toma Wilsona mnohí žiadali rekordné tresty, nestalo sa. Forvard Washingtonu Capitals dostal za incident zo včerajšieho zápasu päťtisíc dolárovú pokutu. Disciplinárka sa ho za kontroverznú situáciu rozhodla nesuspendovať.

Inkriminovaný moment, o ktorom píšeme, sa odohral v druhej tretine posledného zápasu medzi Washingtonom a New Yorkom Rangers. Počas skrumáže sa Tom Wilson najprv pustil do ležiaceho Bučneviča, ktorý predtým zašiel do brankára Vítka Vaněčka, neskôr nebezpečným chvatom zložil na ľad Artemiho Panarina, ktorého zranil.

Rangers nenechajú prípad bez odozvy a oficiálne s trestom nesúhlasia. K veci vydali nasledujúce vyhlásenie:

„New York Rangers sú extrémne sklamaní z toho, že Tom Wilson nebol suspendovaný za násilný akt, ktorý predviedol včera v Madison Square Garden. Wilson je opakovaný útočník s dlhou históriou podobných činov. Sme šokovaní z toho, že NHL a ich oddelenie pre hráčsku bezpečnosť nedokázalo urobiť správne rozhodnutie a suspendovať ho. Wilsonovo nebezpečné a neuvážené správanie spôsobilo zranenie Artemiho Panarina, ktoré ho do konca sezóny vyradí z hry. Toto rozhodnutie vnímame ako zanedbanie povinností šéfa disciplinárnej komisie, Georgea Parrosa, a veríme, že už viac nemôže zastávať túto funkciu.“

Zo zámoria okrem toho prišli špekulácie, že Parros pôvodne nechcel suspendovať Wilsona ani za zákrok na Brandona Carla spred dvoch mesiacov. Obrancovi Bostonu spôsobil otras mozgu, ktorý ho vyradil na dva mesiace. Do rozhodovania neskôr údajne zasiahol Gary Bettman a nariadil Wilsonovi sedemzápasový dištanc.

Túto informáciu však nemôžeme ani potvrdiť, ani vyvrátiť.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.