Wilson nebol suspendovaný. Dostal len päťtisícovú pokutu

Ľudia volali po rekordnom treste. Disciplinárna komisia NHL vedená Georgeom Parrosom mala na celú vec iný pohľad. Tom Wilson dostal pokutu päťtisíc dolárov za hrubosť voči Pavlovi Bučnevičovi. Neskoršia bitka s Panarinom sa obišla bez trestu.

Najprv sa rozhodol uštedriť buchnát bezbrannému Bučnevičovi na ľade, ktorý predtým zašiel do Vítka Vaněčka. Keď sa ho pokúsil brániť Panarin, Wilson začal besniť. Hviezdneho Rusa stiahol k ľadu podľa záberov za vlasy, pričom si nebezpečne udrel hlavu, a naďalej ho mlátil. Našťastie Panarinov pád trochu stlmilo rameno, inak by mohol dopadnúť fatálne.

„Sú hranice, ktoré sa nesmú prekročiť. Veď sme to všetci videli. Ukázal nulový rešpekt k hokeju,“ hovoril po zápase kouč Rangers, David Quinn. Protistrana, tréner Peter Laviolette, nazval celú situáciu „obyčajnou skrumážou“. Šepká sa, že by Panarin mohol mať po sezóne. Zápas proti Washingtonu nedohral. Keďže sa newyorský tím už nedostane do play-off, zostávajú im len tri stretnutia.

Wilson dostal dvojnásobný trest za hrubosť a desaťminútový osobný trest v hre. Dnes od NHL dostal päťtisícovú pokutu, teda najvyššiu možnú (pripomíname, že za jediný deň si Wilson zarobí 44 540 dolárov). Wilson je pritom opakovaným „hriešnikom“, posledný trest dostal pred dvoma mesiacmi po faule na Brandona Carla, ktorého aj zranil.

K Wilsonovej situácii sa bývalý bitkár Colton Orr vyjadril takto: „Keby som ešte stále hral, ani by okolo mňa neprešiel. Teraz je hrdina, keď ho nemá kto uzemniť.“

Disciplinárna komisia NHL sa na celú situáciu pozerala takto: Wilson dostal trest za to, že udrel Bučneviča zozadu po hlave. Situácia s Panarinom bola podľa nich obyčajnou bitkou, ktoré v NHL vidíme dennodenne.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.