Williams sa vracia do Caroliny. Bude radiť generálnemu manažérovi

Justin Williams bez hokeja veru dlho neostal. Carolina Hurricanes mu pár mesiacov po skončení kariéry dali funkcionársku prácu. Williams sa stáva členom tzv. front office klubu. V organizácii bude plniť rolu špeciálneho poradcu.

Mr. Game 7, ako sa mu hovorievalo pre jeho výnimočné výkony v zápasoch o všetko, má veľký cieľ. Doviesť Stanley Cup späť do Raleighu. Tam ho vyhral prvýkrát, a to v roku 2006 ako 24-ročný. Ďalšie dva majstrovské tituly pridal už v drese Los Angeles Kings.

O novej posile do realizačného tímu včera informoval prezident a generálny manažér Don Waddell.

Hneď nato, ako píše novinár Michael Smith, žartoval, že Williams ani len netuší, na čo sa dal. Povedal: „Chcem mu dať čím skôr do rúk rokovanie o nejakom kontrakte, aby spoznal tú bolesť, do ktorej ma so svojím agentom dostával.“

39-ročný niekdajší útočník už pokračoval v o čosi vážnejšom tóne. „Mojím cieľom je učiť sa,“ povedal na margo novej práce. „Chlapi okolo mňa do tejto práce dávajú veľmi veľa, preto sa od nich chcem priučiť všetkému, čomu len budem môcť.“

Williams bol draftovaný v roku 2000 z 28. miesta Philadelphiou Flyers. Okrem nich si zahral za Carolinu Hurricanes, Los Angeles Kings a Washington Capitals. Je držiteľom troch Stanley Cupov, za výkon v play-off 2014 si odniesol Conn Smythe Trophy. Z medzinárodného fóra má dve zlaté medaily. Kariéru ukončil po sezóne 2019/20. V 1264 dueloch má na konte 797 (320+477) bodov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.