Wild predĺžili zmluvu s Ryanom Hartmanom

Minnesota Wild si ešte pred koncom sezóny poistila služby jedného z potenciálne obmedzených voľných hráčov. Novou zmluvou sa môže pochváliť Ryan Hartman. Platovo zľavil, avšak má istotu na dlhší čas.

Nový kontrakt 26-ročného amerického útočníka potrvá tri sezóny a začne platiť od budúcej. Súčasná zmluva bola iba dvojročná. Dokopy zarobí 5,1 mil. dolárov, čiže 1,7 mil. dolárov ročne. Počas trvania končiaceho kontraktu si ročne prišiel na 1,9 mil. dolárov.

Ryan Hartman sa pravdepodobne sústredil na čo najdlhší kontrakt. Istota mu v doterajšej kariére veľmi chýbala, keďže v NHL vystriedal už päť klubov. Okrem Minnesoty pôsobil vo farbách Chicaga, Nashvillu a Philadelphie. Papierovo bol aj hráčom Dallasu.

Minnesotu si vybral sám, a to pred sezónou 2019/20. Predtým sa mu Dallas Stars rozhodli neudeliť kvalifikačnú ponuku, čím sa z neho stal de facto neobmedzený voľný hráč s možnosťou výberu. Mal šťastnú ruku, keďže sa „divochom“ táto spolupráca zapáčila.

V prebiehajúcej sezóne si Harman v 40 dueloch pripísal 18 (6+12) bodov. Od kariérneho maxima (19 gólov a 31 bodov z ročníka 2016/17) je stále ďaleko. Hartman by mohol byť voľný pre Seattle Kraken v najbližšom rozširovacom drafte, záležať bude na tom, koho si Wild rozhodnú chrániť.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.