Washington odvrací vyřazení, do sestavy se může dostat Sprong a van Riemsdyk, přiznává Laviolette

Výhra, poté tři prohry. Capitals jsou v extrémně složité situaci a musí odvrátit tři mečboly. V Bostonu prohráli oba zápasy, oba velmi hořkým způsobem. Ten první dokonce dospěl až do druhého prodloužení, kde rozhodla chyba v komunikaci mezi Schultzem a Samsonovem.

Chystá trenér nějaké změny? Na otázku, zda by se do sestavy mohli dostat Daniel Sprong s Trevorem van Riemsdykem, odpověděl následovně:

„Probíráme to,“ řekl Laviolette. „Není moc možností, jak oživit sestavu, ale jedna nebo dvě změny by mohly nastat. Na tom dnes pracujeme. Když zápas skončí, odcestujete domů, podíváte se na zápas při cestě letadlem domů, přijedete, brzy ráno jdete na trénink a začnete rozebírat, co vidíte. Není to tak, že bychom se o sestavě bavili 15 hodin.“

Jedna nebo dvě změny odpovídá Sprongovi a van Riemsdykovi. Nic není potvrzeno, ani zdaleka ne, ovšem velké množství dalších variant Laviolette nemá.

V brance by měl opět začít Ilja Samsonov. Nastoupil by tak do třetího zápasu v řadě, tolik jich letos za sebou ještě neodchytal. V současném play-off si drží solidní úspěšnost zákroků, tu dostal nad hranici 91 %. Překvapivě mají Capitals problém jinde. Na přesilovkách. Ano, i tým s Alexem Ovečkinem může občas tápat v početních výhodách. Načasování je ale velmi nešťastné. Washington využil pouze tři ze 17 nabídnutých.

„Myslím, že neustále hledáme různé způsoby, jak útočit v přesilovkách,“ prohlásil trenér Caps. „Tohle je formace, která dělá věci určitým způsobem s různými možnostmi – nejen Ovi. Jsou tu možnosti i z druhé strany. Jsou tu možnosti zpoza branky. Jsou tu možnosti ve středu kluziště. Jsou tu možnosti nahoře. Myslím si, že provedení může být o něco lepší s tím, co děláme.

Samá možnost, bohužel pro Washington zatím zůstávají ve většině případech nevyužité.

Peter Laviolette má před sebou těžký úkol – pokusit se zvrátit nepříznivý stav série z 1:3 na 4:3. Nicméně jednou se již zvládl dostat dokonce z ještě horší situace. V roce 2010 na lavičce Philadelphie Flyers otočil hrozivě rozehranou sérii s Bostonem z 0:3 na 4:3.

Capitals mají jen ty nejvyšší cíle, avšak v současnosti je pomyšlení na trofej velmi vzdálené. „Musí se vám dařit, to vás dostane do hry. To vám dá šanci. Nemyslím si, že můžete mít nějaký dlouhodobý plán. Musí být skutečně krátkodobý. Střídání od střídání. Od třetině ke třetině. Jen jeden zápas. To je vše, o čem se dá skutečně mluvit. To je vše, na co můžete myslet. Ujistit se, že jsou kluci připraveni, jeden za druhého bojovat,“ uzavřel proslov Peter Laviolette.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.