Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Washington? Nie, Ovečkin chce ukončiť kariéru v Dyname Moskva!

2 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

Mnohí by možno čakali, že na jeho zozname posledných klubov vedie Washington Capitals. Opak je ale pravdou. Tí, čo poznajú Alexandra Ovečkina, vedia, že je nie len hrdým vlastencom, ale v srdci nosí klub, kde začínal, Dynamo Moskva.

Je preto veľká šanca, že po skončení kariéry v NHL ešte odohrá nejaký ten rôčik v KHL. „Mám svoje ciele, ktoré by som chcel dosiahnuť po ukončení kariéry,“ povedal v rozhovore pre ruskú televíziu RT. „Moja kariéra však ešte nekončí. Stále som na vrchole. Myslím si, že ešte určite odohrám niekoľko rokov, ak Boh dá a moje zdravie na tom bude dobre. Ukončil by som to v Rusku v drese Dynama.“

Asi nikto nepochybuje o tom, že je 35-ročný legendárny forvard stále jedným z najlepších strelcov na svete. Mnohí mu dávajú prívlastok najlepšieho v histórii, hoci štatisticky mu k Waynovi Gretzkymu chýba ešte 188 presných zásahov. Momentálne je na historickej ôsmej priečke, po sezóne 2020/21 by mal figurovať v prvej päťke.

Ovečkin sa neženie ku koncu kariéry, hoci, ako sám povedal, ak nebude kľúčovým hráčom mužstva Capitals, už nebude cítiť potrebu a odhodlanie hrať. Tretia-štvrtá päťka nie sú nič preňho. Zatiaľ však platí, že je kapitánom a úhlavnou postavou nie len kabíny, no najmä ľadu.

Je to aj srdciar. Pri otázke, či by niekde nedostal viac ako 9,5 milióna, povedal: „Nie je to otázka peňazí. Mám svoje zásady: Hral som iba za dva kluby – Dynamo a Washington.“ Aktuálna zmluva mu končí po tejto sezóne, nová zatiaľ nie je podpísaná.

A pravdepodobne bude jeho poslednou. „Je to jasné, ešte mi ostávajú dva, tri, štyri či päť rokov vo Washingtone,“ dodal. „Potom to chcem ukončiť nádherne – odohrať môj posledný zápas sa Dynamo Moskva.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.