Vznikne české duo? Davida Ritticha by mohli získať Capitals

David Rittich. V prestupových kuloároch známe meno. Český rodák, ktorý do NHL naplno vstúpil v sezóne 2017/18, stále chytá v Calgary, ale je takmer jasné, že sa tam do konca kariéry neudrží. S novou špekuláciou prišiel známy novinár Pierre LeBrun.

Klubom, ktorý sa oplatí sledovať, je Washington Capitals. Nielenže majú zálusk na Mattiasa Ekholma, v ich hľadáčiku sa pohybujú aj veteráni na brankárskom poste. Podľa LeBruna by práve Rittich mohol byť tým pravým, koho v zámorí označujú ako „perfect fit“.

Capitals pred sezónou dúfali, že budú patriť medzi okruh favoritov na Stanley Cup. Bez toho by tu iste nepodpísali Henrik Lundqvist ani Zdeno Chára. Sezóna ale zatiaľ nevychádza podľa plánovaného scenára a o situácii v bránkovisku sa to dá povedať dvojnásobne.

Legendárny Lundqvist pred sezónou oznámil, že ho čaká operácia srdca a jeho návrat na ľad je maximálne nepravdepodobný. Generálny manažér organizácie, Brian MacLellan, síce túto možnosť úplne nevylúčil, keďže sa Henrik snaží udržiavať vo forme a už trénuje, no akékoľvek vyhliadky smerom k jeho návratu do NHL označil za optimistické.

Potom je tu Iľja Samsonov. Zamýšľanú jednotku mal zaúčať práve Lundqvist. S ruským mladíkom to ale ide dole vodou. Začalo to pred posledným play-off, keď si privodil ťažké zranenie pri jazde na štvorkolke. Podľa novinára Alexeja Ševčenka si to odniesol jeho chrbát a krk, špekulovalo sa, či nie sú narušené vzťahy medzi ním a vedením klubu.

Samsonov porušil pravidlá opäť, a to v tejto sezóne spoločne s ďalšími krajanmi, Alexandrom Ovečkinom, Jevgenijom Kuznecovom a Dmitrijom Orlovom. Stretli sa bez rúšok na hotelovej izbe, hoci to mali zakázané. Rezultátom bol dlhý Samsonovov pobyt na covidovej listine. Dnes sa snaží objaviť starú formu a konzistentné výkony.

Zaskakovať musela plánovaná trojka. Vítek Vaněček odštartoval ročník vo veľkom štýle, až sa začal objavovať v prvých debatách o Calder Trophy. Senzácia okolo jeho osoby sa upokojila, neskôr sa vrátil k priemerným štatistikám. A to pre Caps vôbec nie je ideálna situácia.

Pre nelichotivú situáciu a neznalosť budúcnosti sa netreba čudovať, že by klub rád rozšíril hĺbku na brankárskej pozícii. Rittich môže byť len „jednorazovkou“. Má kontrakt, ktorý vyprší po skončení aktuálneho ročníka. Špekuluje sa, že v lete by sa ho mohli pokúsiť ako voľného hráča získať Nashville Predators.

28-ročný rodák z Jihlavy je na tom v individuálnych štatistikách podobne ako Vaněček. Rittich štartoval v deviatich stretnutiach, udržal si úspešnosť zásahov na hodnote 90,4% a v priemere inkasuje 2,93 gólu na zápas. Rozdiel je vo výsledkoch tímu – kým Vaněček odchádzal ako víťaz v 55% duelov, Rittich len v 33%.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.