Výmena na trase Detroit-Colorado, sťahuje sa Patrik Nemeth

Detroit Red Wings a Colorado Avalanche. Steve Yzerman a Joe Sakic. Dvojice, ktoré už samy osebe vzbudzujú pozornosť, sa dohodli na výmene. Jej stredobodom je obranca Patrik Nemeth. Ten sa vracia na staré známe miesto.

Presne z Colorada totiž po sezóne 2018/19 ako voľný hráč odišiel a podpísal kontrakt s Detroitom Red Wings. V Michigane ho nedokončí. Opäť si oblečie dres Avs, prichádza ako výpomoc na play-off. Avalanche zaňho obetovali štvrté kolo draftu 2022.

29-ročný švédsky bek pozbieral v 39 stretnutiach prebiehajúcej sezóny dva góly a šesť asistencií. Herne však patril medzi horších v Detroite, väčšinu času nastupoval v treťom obrannom páre a prispieval najmä fyzickou hrou či blokovaním striel. Limitovanú úlohu by mal dostať i v Colorade.

Jeho dvojročná zmluva na tri milióny ročne potrvá do konca prebiehajúcej sezóny. Red Wings si ponechajú 50% z Nemethovho platu.

ČÍTAJ AJ:

One thought on “Výmena na trase Detroit-Colorado, sťahuje sa Patrik Nemeth

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.