Výmena Kuznecova je reálna. Capitals dajú ďalšiu šancu Samsonovovi, chcú si nechať Oshieho

Novinky zo zákulisia Washingtonu Capitals odhalil generálny manažér Brian MacLellan. Ten včera povedal, že chce Capitals viesť k omladeniu, pričom označil obrancu Martina Fehérváryho ako pripraveného naskočiť naplno do NHL.

Klub však v tejto sezóne sprevádzali aj ďalšie ťažkosti, konšpirácie, kontroverzie, špekulácie. A presne tým sa v posezónnom interview povenoval MacLellan, pričom mu novinári kládli ťažké otázky na telo.

Na pretras prišlo napríklad meno TJ Oshie. Veteránovo meno sa dlhú dobu spája s novovzniknutým klubom Seattle Kraken. Keďže pochádza z tamojšieho okolia, nebolo by prekvapením, ak by si ho Ron Francis zvolil za prvého kapitána nového klubu.

Nevedno, čo spravia počas expanzného draftu Capitals. Môžu, no nemusia si ho ochrániť. MacLellan nešpecifikoval svoje definitívne rozhodnutie, avšak povedal: „Je veľkou súčasťou našej organizácie. Boli by sme radi, ak by zostal u nás.“

V podobnom duchu hovoril aj sám Oshie. „Podpísal som tu osemročný kontrakt, pretože tu chcem stráviť zvyšok kariéry a ukončiť ju tu,“ vyjadril sa k špekuláciám ohľadne jeho odchode počas rozširovacieho draftu. „Vždy som k Washingtonu takto pristupoval. Ľudia môžu špekulovať o čomkoľvek. Pripisujú mi „céčko“, ale pre mňa to nie je podstatné. Tu je to miesto, kde mám priateľov, rodinu, kde vyrastajú moje deti a kde chodia do školy. Milujem hrať hokej práve tu.“

Kontroverznou osobnosťou v klube je útočník z Ruska, Jevgenij Kuznecov. Už dávnejšie sme písali o tom, že Capitals by v prípade dobrej ponuky pouvažovali o jeho odchode.

V tomto roku sa dopustil viacerých prehreškov. Spolu s krajanom Iľjom Samsonovom boli pred play-off suspendovaní za to, že sa dostavili neskoro na tímový míting. Jeden z najdôležitejších útočníkov Capitals sa v tejto sezóne sa nakazil covidom potom, čo so spoluhráčmi Samsonovom, Ovečkinom a Orlovom porušili protokol a stretli sa spolu na izbe.

Už pred tromi týždňami povedal insider Pierre Lebrun, že Kuznecovovo správanie podnietilo vedenie organizácie, aby reálne uvažovalo o jeho výmene. Zo zdrojov počúva, že jeho disciplína začína „iritovať“ niektorých členov manažmentu klubu. Dodáva, že verí, že Washington je ochotný počúvať ponuky a ak by prišla relevantná, aj ho vymeniť.

MacLellan pri otázke Kuznecova povedal, že je ťažké hodnotiť jeho sezónu, keďže bol až dvakrát nakazený covidom. K jeho možnej výmene dodal: „Myslím si, že sme vždy otvorení výmenám, ak to pre nás dáva zmysel. Ak to urobí náš tím lepším, sme otvorení.“

Ani brankár Iľja Samsonov nebol vo všetkom nevinne, navyše nepotvrdil rolu plnohodnotnej jednotky, ktorú mu Capitals ponúkli odchodom Bradena Holtbyho. „Myslím si, že mu dáme ďalšiu príležitosť, aby ju chytil a už nepustil,“ dodáva manažér.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.