Vyhrá nabitá Tampa alebo senzačný Montreal? Redaktori Oh my Hockey tipujú, kto pozdvihne Stanley Cup

Finále je tu! Tampa Bay Lightning a Montreal Canadiens si to po prvýkrát v prebiehajúcej sezóne rozdajú už dnes o druhej v noci. Bude sa hrať na ľade Tampy a už prvý duel môže v mnohom napovedať, akým smerom sa bude uberať séria a kto získa psychickú výhodu.

Naše tipy raz vychádzajú, inokedy nie. V poslednom vydaní tipovačky víťazov oboch sérií trafil so stopercentnou správnosťou len Samo. Avšak z našich predpovedí sa medzi našimi fanúšikmi už stala akási tradícia, ktorou skrátka musíme zakončiť aj tohtoročné boje o play-off.

Vo finále sa stretnú Bolts a Habs. Tampa Bay nie je veľkým prekvapením. Vo vyraďovacích bojoch podáva toto mužstvo veľmi dobré výkony, dokazuje, že obhajobu myslí vážne. Na druhej strane však vidíme obrovské prekvapenie v podobe Montrealu. Podceňované mužstvo postúpilo z poslednej postupovej pozície v kanadskej divízii a dotiahlo to až do finále.

Kto napokon vyhrá Stanley Cup? Slováci volia Tampu, Česi Montreal.

[cfgeo_banner id=“11213″]

ŠIMON ČOP

TAMPA BAY LIGHTNING 4:2 MONTREAL CANADIENS

Proti Montrealu už volím po štvrtý raz. Logicky, ani raz mi to nevyšlo, avšak verím, že teraz to bude inak. Fandím outsiderom, teda aj Montrealu. Sám ako fanúšik Kings viem, aké to je postúpiť z poslednej možnej priečky a dokráčať k Stanley Cupu. Lenže Lightning sú to najťažšie, čomu Canadiens v súčasnej NHL môžu čeliť. Zachrániť ich môže ohromná forma Careyho Pricea a tímový duch. Bolts sú skrátka tímom s brankárom, ktorý v bojoch o všetko chytá najlepšie, skalopevnou obranou, no najmä extrémne nebezpečným útokom na čele s Kučerovom, ktorý dokazuje, že ani rok bez hokeja z jeho šikovnosti nič neubral. Racionálne teda nemôžem voliť inak. Myslím si, že Tampa obháji, ale ak Canadiens dokončia rozprávku, ktorú začali, nebudem sa vôbec hnevať.

SAMUEL TIRPÁK

TAMPA BAY LIGHTNING 4:2 MONTREAL CANADIENS

Chaos nastal a Habs sú vo finále! Vo finále už ide len o to, kto má lepšieho brankára. A ja nevidím lepšieho brankára ako je Andrej Vasilevskij. Herne by mala mať Tampa na vrch vo všetkých faktoroch, ale bude to súboj brankárov a verím, že Vasy potvrdí svoju kvalitu najlepšieho brankára sveta.

KUBA HROMADA

TAMPA BAY LIGHTNING 2:4 MONTREAL CANADIENS

Poslední tip, tak proč nezkusit něco nového. Věřím a fandím Montrealu! Za celé play-off si moji přízeň zasloužili a doufám, že šok dotáhnou až do konce. Na vrcholu to chce totiž změnu, obhajoba je nuda, my chceme KANADU!

DANIEL VÁGNER

TAMPA BAY LIGHTNING 2:4 MONTREAL CANADIENS

Doufám, že vyhrají Habs, jen kvůli memes. Kvalita kádru je jednoznačně na straně Tampy, Montreal je ale v obrovském laufu, takže sweep rozhodně nečekám. Pár kol zpět jsem tipoval, že vítěz série Colorado-Vegas vyhraje Stanley Cup, a jednoho z nich se Montrealu podařilo vyřadit, což svědčí o jejich mentální síle. Nebudu se divit, pokud ve finále zvítězí Lightning, jelikož mám ale rád vzpouru outsiderů, dávám svou důvěru Canadiens.


FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.