Vybral si Seattle brankára? Do oka im padol Chris Driedger

V nasledujúcich mesiacoch bude mať nová organizácia plné ruky práce. Potom, čo sa pred pár dňami stal klub Seattle Kraken oficiálne novým a definitívnym prírastkom do NHL, bude generálny manažér Ron Francis budovať identitu mužstva.

Kto by si nechcel v expanznom drafte vybrať taký jackpot, akým bol Marc-André Fleury pre Vegas? Pozícia brankára je jednou z najdôležitejších, preto Kraken vyberá citlivo. A vraj si už aj vybrali. Podľa Jamesa Mirtla z The Athletic ich najviac zaujal Chris Driedger z Floridy Panthers.

26-ročný kanadský brankár prežil vynikajúci rok. Popri Sergejovi Bobrovskom sa dostal k 22 štartom a udržal si veľmi solídne čísla (2,17 GAA, 92,3 SV%). K tým pridal dve nuly, celkovo sa z výhry tešil 13-krát. A hoci nemá status hviezdneho gólmana, aj vlani chytal nadpriemerne.

Cats si na drafte musia chrániť Rusa Bobrovského pre jeho klauzulu o nevymeniteľnosti. Situáciu s Driedgerom komplikuje skutočnosť, že je po sezóne voľným hráčom. Ak chce Seattle priviesť niekoho takého, má 48 hodín pred expanzným draftom na to, aby si s ním dohodol podmienky. Ak to nestihne, hráč putuje na trh.

O Driedgera bol záujem už počas uzávierky prestupov. Manažment „panterov“ sa však rozhodol ísť na istotu a do play-off vyrukovať s dvojicou Bobrovskij-Driedger. Pre Chrisa to asi bude labutia pieseň v drese Panthers, a to hneď z dvoch dôvodov.

Po prvé, bude chcieť vyššiu zmluvu aj rolu. V posledných dvoch sezónach ukázal, že aj v NHL dokáže byť platným brankárom a prínosom pre tím. Po druhé majú Panthers veľmi talentovaného brankára Spencera Knighta, z ktorého bez výčitiek môžu v nasledujúcej sezóne urobiť dvojkou.

Ak je pravda, že si vedenie Seattlu vyhliadlo Driedgera, ich úloha je jasná: Presvedčiť ho, aby nedbal na možné ponuky od iných klubov počas free agency, ale podpísal nový kontrakt v expanznom klube.

One thought on “Vybral si Seattle brankára? Do oka im padol Chris Driedger

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.