Vrátil sa a prehrali: Bez Wilsona boli Capitals úspešní

Ak sa na vec spýtate drvivej väčšiny fanúšikov Washingtonu Capitals, ich odpoveď bude jednoznačná. Bez Toma Wilsona ani na krok. Caps si ho pravdepodobne ochránia aj pri rozširovacom drafte, lebo hoci ho zvyšok ligy nenávidí, pre nich je kľúčovým útočníkom.

Vrásky na čele im urobila jeho nedávna suspendácia za faul na Brandona Carla z Bostonu Bruins. Už predtým trestanému forvardovi disciplinárka nadelila sedemzápasovú stopku. Tá uplynula dnes v noci. Tím z hlavného mesta však bol pri jeho absencii lepší, než by sa čakalo.

Hoci sa na jeho stranu po vynesení rozsudku postavili niekoľkí ľudia na čele s Alexandrom Ovečkinom, ktorý rozhodnutie označil za vtip, nič to na veci nezmenilo. Na šťastie Capitals presedel Wilson sedem víťazstiev. Caps pred dnešnou nocou dokonca trónili na čele NHL.

Všetkých sedem duelov bez Wilsona vyhrali. Za obeť im padli trikrát Flyers, raz Devils, Islanders aj Rangers. Ich ofenzíva šliapala ako hodinky, za dané obdobie skórovali v priemere 4,14-krát za zápas, v čom sa im vyrovnali len Edmonton Oilers. Pozoruhodná bola najmä efektivita, s ktorou dávali góly. V priemere vystrelili za zápas len 24,6-krát, pričom na ich bránu letelo 30 striel.

Iste, s takým streleckým pomerom by si dlho sériu neudržali. Je však spomenutia hodné, že sa skončila v deň návratu Toma Wilsona.

Celá situácia je plná paradoxov. Wilson pri návrate asistoval na vyrovnávajúci gól Johna Carlsona v tretej dvadsaťminútovke. Podieľal sa na jedinom presnom zásahu domácich. Hoci podľa štatistík z posledných siedmich zápasov mal často strelecky navrch súper, dnes na pokusy vyhrali Capitals 29:24.

A predsa prehrali v prvom Wilsonovom zápase.

„Tím hral dnes dobre. V poslednom období sme začali hrať svoju hru. Chcel som do toho naskočiť, priniesť novú energiu a pomôcť,“ vyjadril sa Wilson podľa Washington Post. Pri comebacku nastúpil po boku Nicklasa Bäckströma a Jakuba Vránu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.