Voráček a Chytil boli zapísaní na covidovú listinu

Covidová listina. Pred dvomi rokmi by sme nemali potuchy, čo taký pojem môže znamenať, dnes je každodennou súčasťou najlepšej hokejovej ligy na svete. Byť na nej znamená mať pozitívny test alebo dostať sa do kontaktu s niekým, kto ho mal, teda byť potenciálnym rozširovateľom nákazy.

Pobyt na nej niekedy musia absolvovať aj Česi a Slováci – v nedávnej dobe napríklad Andrej Sekera či Jakub Vrána. Momentálne na zozname nájdeme z českých zástupcov Tomáša Noska a Pavla Zachu. Dnes na protokol pribudlo päť hráčov, vďaka čomu nemôže hrať už 52 hokejistov. Medzi novými tvárami na zozname sú i Česi.

Sú nimi Jakub Voráček z Philadelphie Flyers a Filip Chytil z New Yorku Rangers. Najmä Voráčkovo meno vzbudzuje záujem. Český útočník si v trinástich zápasoch prebiehajúceho ročníka pripísal už 12 (3+9) bodov a je ťahúňom Flyers. Teraz sa budú musieť zaobísť bez neho, nevedno, ako dlho.

Okrem Voráčka a Chytila sa medzi menami, ktoré budú musieť stráviť istý čas na hokeja, nachádza Voráčkov spoluhráč Morgan Frost, Jesse Puljujärvi z Edmontonu Oilers a Anthony Duclair z Floridy.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.