Volali po vyhadzove. Vigneault ostáva vo Philadelphii

Situácia okolo trénera Alaina Vigneaulta nebola práve ružová. Po nepresvedčivej sezóne volala veľká časť fanúšikov po jeho odvolaní z funkcie. Hlavný kormidelník sa však nikam nechystá. Ako potvrdil generálny manažér Chuck Fletcher, skúsený kouč povedie tím aj v sezóne 2021/22.

„Alain Vigneault je náš tréner a sme nadšení, že ho tu aj s celým štábom privítame aj v nasledujúcej sezóne,“ vyjadril sa Fletcher pre The Athletic.

Vigneault sa nedávno ospravedlnil za nepodarenú sezónu. Flyers po sympatických výkonoch vo vyraďovacích bojoch v bubline šli do aktuálnej sezóny s vysokými očakávaniami. Klub nakoniec zažil jednu z najhorších sezón za posledné roky. Na poslednú postupovú priečku vo východnej divízii stratili 13 bodov, obsadili šieste miesto.

60-ročný kanadský tréner má recept na reset.

„To, čo chcem, mi Chuck nemôže dať,“ povedal Vigneault. „Ale spoločnosť ako taká áno. Potrebujem normálnu sezónu. Potrebujem, aby sa ľudia išli zaočkovať, aby sme konečne mohli mať normálny rok. Už som tu dva roky, no ani jedna sezóna nebola obvyklá. Chcem normálny kemp a sezónu s 82 zápasmi. Chcem zažiť klasické play-off s fanúšikmi, cítiť ich energiu a vášeň.“

Vigneault sa v NHL pohybuje už od roku 1992, vo Philadelphii koučuje od začiatku sezóny 2019/20. Ako hlavný kouč prešiel organizáciami Montreal Canadiens, Vancouver Canucks aj New York Rangers. V role asistenta pôsobil v Ottawe v začiatkoch trénerskej kariéry.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.