Vôbec nemal chytať, napokon vybojoval výhru: Joey Daccord po zápase žiaril

Pozoruhodný príbeh priniesol v noci zápas medzi Ottawou Senators a Torontom Maple Leafs. Nielenže posledný tím kanadskej divízie porazil jej lídra, ale v ich bráne štartoval mladík, čo sa o tom dozvedel len chvíľu pred úvodným buly.

Pôvodne zamýšľanou jednotkou v zápase mal byť Matt Murray. Už pred rozkorčuľovaním však cítil, že niečo nie je v poriadku. Jeho náhradníkom mal byť Joey Daccord, ale ten sa v momente zmenil na štartujúceho brankára. A zahviezdil.

24-ročný Američan kryl 33 striel Matthewsa a spol. Levím podielom prispel k víťazstvu „senátorov“ 4:3. Strelecky sa z jeho spoluhráčov presadili Brady Tkachuk, Ryan Dzingel a dvakrát Drake Batherson. Do jeho siete sa dvakrát trafil Zach Hyman a raz John Tavares.

„Vyhrať doma nad Leafs po tejto šialenej situácii… Chcem povedať, že chlapci hrali neuveriteľne. Úprimne, ani nemám slov. Chcel by som poďakovať svojej rodine. Je to špeciálna chvíľa,“ vyjadril sa Daccord ešte stále vo výstroji po jeho debutovej výhre v NHL.

„Pár minút pred rozkorčuľovaním prišiel Murray a povedal mi, že nevie, či bude môcť nastúpiť, že to skúsi na rozkorčuľovaní. Počas rozkorčuľovania, keď som korčuľoval popri striedačke, mi jeden z trénerov dal pokyn, tak som si povedal: Okej, ideme na to. Ak mám byť úprimný, v tom momente som si povedal, že dnes to vyhráme,“ dodal šťastný víťaz.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.