Vlani šokujúci draft, teraz prvá zmluva? Činachov údajne podpíše s Columbusom

Keď počas posledného draftu prišla voľba číslo 21, voľných bolo viacero dobrých adeptov. Asi nikto však neočakával meno, ktoré zaznelo z úst generálneho manažéra Jarma Kekäläinena. Oznámil, že draftoval Rusa Jegora Činachova.

V živom štúdiu Sportsnetu o mladíkovi nevedeli skoro nič. Boli tam experti na draft, avšak zmohli sa v podstate len na „vie dávať góly“.

Kekäläinen vyberal nečakane, veď Činachov mohol byť draftovaný už v roku 2018! Avšak posledný rok mohol naznačiť, že z Činachova naozaj vyrastie hráč do NHL. V prvej sezóne KHL sa viackrát stal nováčikom mesiaca, v 32 dueloch v drese Avangardu Omsk zaknihoval 17 (10+7) bodov. Darí sa mu aj v prebiehajúcom play-off, aktuálne bojuje vo finále o Gagarinov pohár.

Z Ruska prichádzajú novinky o tom, že Činachov je s Columbusom dohodnutý na novom kontrakte. Ten by mal podpísať v medzisezónnom období. Jeho agent Šumi Babajev zatiaľ nechce nič také stopercentne potvrdiť, hoci sa ho na to pýtalo už viacero novinárov.

„Či už podpísal kontrakt s Columbusom? Zaujímavá špekulácia. Samozrejme, že nie, dokonca je mi trošku smiešne, keď o tom počúvam. Zostalo to tak, ako sme avizovali vopred, rozhodnutie urobíme až po konci play-off,“ cituje Babajeva Championat.ru.

V podstate to isté povedal agent aj novinárovi Brianovi Hedgerovi. Znamená to jediné – kontrakt je možno dohodnutý, ale na akékoľvek oficiality si ešte budeme musieť počkať. O Činachovovej budúcnosti zatiaľ nevieme nič konkrétne.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.