Vladimir Tarasenko požádal o výměnu pryč ze St. Louis

Ruský útočník Vladimir Tarasenko je zřejmě na cestě pryč ze St. Louis. Nedávno požádal vedení organizace Blues o trejd, který by ho dostal do jiného týmu. Situace je ale komplikovanější, než se zdá. Generální manažer Doug Armstrong v posledních dnech obvolává ostatní celky a snaží se domluvit na případné protihodnotě.

S informací přišel insider ze St. Louis a novinář ze serveru The Athletic Jeremy Rutherford.

Vedení Blues se samozřejmě pokusí domluvit na výměně s některým z týmů, avšak jsou tři varianty, jak budou jednání probíhat.

Prioritou je jednoznačně udat ruského forvarda ještě před rozšiřovacím draftem a nahlášením listu chráněných hráčů. Tím pádem by mohlo St. Louis ochránit o jednoho útočníka navíc. Tím by pravděpodobně byl Ivan Barbašev, Samuel Blais, Zachary Sanford či jeden z nechráněných volných hráčů jakými jsou Jaden Schwartz nebo Mike Hofmann.

Povinností by měla být výměna Tarasenka před začátkem nové sezóny. Rus má ale platnou smlouvu ještě na dva roky, při které si ročně vydělá sedm a půl miliónu dolarů. Navíc od roku 2018 podstoupil tři operace ramene. Vyjednávání se tak mohou protáhnout i do další sezóny a hrozí, že do několika zápasů ani nenastoupí.

Právě kvůli zmíněným operacím chce pryč ze St. Louis. Není spokojen, jak se k nim organizace stavěla a jak je vedla. Ta se starala o první dvě operace, pro třetí si našel svého doktora, který zjistil, že první dvě nebyly vedeny správně a rameno zcela neopravily.

Kam Tarasenko zamíří?

Rus již není nejmladší a chce do týmu, který bude mít šanci na vítězství Stanley Cupu. Musí mít ale zároveň místo pod platovým stropem a to je problém. Různí generální manažeři potvrdili serveru The Athletic, že je Armstrong ohledně Tarasenka kontaktoval. Nicméně ani jeden z těchto manažerů nemá o služby ruského útočníka zájem.

Zmiňují se Islanders, prý o Tarasenka stojí. V Rangers hraje jeho velmi dobrý kamarád Artěmij Panarin, mluví se také o potenciálním spojení s Connorem McDavidem, kvůli kterému by musel minimálně změnit svou klauzuli o nevyměnitelnosti.

Nejedná se o planý poplach, Tarasenko chce skutečně odejít a zdá se velmi nepravděpodobné, že se ještě někdy v budoucnu bude prohánět na ledě v dresu Bluesmenů.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.